Суспільство

Житомиряне отправили Януковичу открытое письмо по поводу строительства \"Эпицентра\"

13 жовтня 2011, 17:34

Жительницы Житомира отправили открытое письмо Президенту Украины Виктору Януковичу, в котором просят его остановить продажу территории старого сада по адресу Королева, 39.

13 октября жительницы Житомира, которые живут в микрорайоне Полевая, неподалеку яблоневого сада, отправили в администрацию президента письмо с несколькими сотнями подписей жителей района.

Активисты требуют от президента надоумить губернатора и мэра Житомира. Также они просят Сергея Рыжука и Владимира Дебоя остановить процесс продажи, а в дальнейшем строительства на территории сада торгового центра "Эпицентр", а вместо этого создать там парк, где жители микрорайона смогут отдыхать.

"Если на территории сада начнут строить супрмаркет, то тут круглосуточно будут идти работы, от чего наши дома начнут разрушатся, а на головы будет падать штукатурка. Жители нашего микрорайона считают, что на территории сада необходимо создать парк, где смогут гулять и отдыхать люди", - говорят возмущенные жители.

Текст открытого письма Президенту Украины Виктору Януковичу:

Відкритий лист громади Житомира до Президента України

Шановний Вікторе Федоровичу! 

Вже кілька місяців ми, громада Житомира, змушені спостерігати за тим, яка призначений вами голова Житомирської ОДА Сергій Рижук разом із міським головою міста (представником Партії регіонів) Володимиром Дебоєм намагаються відібрати здоров’я та майбутнє у наших дітей та онуків. В середині липня спочатку мер, а потім і губернатор в один голос заявили, що вже домовились з інвестором побудувати на місці 5,4 га яблуневого саду в самому центрі спального району міста гіпермаркет «Епіцентр». Земля під цей проект відібрана у Державного агроекологічного університету. Земля відноситься до навчальної та природоохоронної зони, тому передавати її згідно до Земельного Кодексу може тільки Верховна Рада чи Кабмін. Натомість все це здійснюється двома листами: відмовою в.о. ректора академії Антона Малиновського та погодженням заступника міністра АПК. За цими документами ділянка повинна перейти до власності міста. Передача землі «Епіцентру» повинна пройти через аукціон. Аукціон – переможець якого заздалегідь визначений! Про це заявили і мер і губернатор. Чим не яскравий приклад корупції, проти якої ви оголосили боротьбу? Хіба не достатньо такого відвертого лобіювання комерційних інтересів для того, щоб згадані чиновники вилетіли зі своїх крісел? Але це все – дрібниці у порівнянні з тими наслідками, які прогнозують експерти для міста та мікрорайону, в якому хочуть побудувати «Епіцентр».

За три місяці, які губернатор відводить на будівництво, Житомир може стати місцем катастрофи. Почнемо з малого – поблизу ділянки розташовані житлові будинки, для мешканців яких життя дуже скоро перетвориться на пекло через цілодобовий режим роботи гіпермаркету та нічне розвантаження 20-тонників. Вирубка 5,4 га зелених насаджень різко погіршить екологію мікрорайону. Це при тому, що тут же неподалік вже будують надзвичайно токсичне виробництво – завод по оцинкуванню металу. Ми говорили про наслідки з лікарями та екологами. Вони обіцяють внаслідок реалізації цих двох проектів різке зростання захворюваності на рак, туберкульоз, інші захворювання. Ці підступні вороги повільно вбиватимуть наших дітей та онуків. І дивним чином зараз хвороби наступатимуть з того місця, де зараз ми ще маємо змогу відпочивати родинами, гуляти з дітьми, дихати чистим повітрям.

Постійний рух важного транспорту також вплине на екологію ботанічного саду, розташованого поруч. Зараз він внесений до всесвітнього каталогу, а через декілька місяців може загинути.

Наступна – не менш важлива проблема, яка загрожує мікрорайону – руйнування житлових  будинків в прилеглих кварталах. Справа в тому, що район, де планують будівництво розташований на плавунах. Тут, в основному розташовані «хрущовки» та декілька 9-ти поверхових будинків. Спеціалісти з будівництва та ЖКГ в один голос говорять про те, що навантаження, яке піде від посилення транспортного потоку, особливо від важкого транспорту спричинить руйнування «хрущовок». Їх моральний та фізичний знос не витримає вібрацію від транспортного потоку. Декілька 9-ти по верхівок, розташованих у цьому районі також чекає руйнування. Це експериментальні будинки, які свого часу були побудовані на спеціальних подушках і навіть від впливу вже існуючих факторів вони дали великі тріщини. Люди, що тут мешкають вже звертались декілька років тому до міської влади зі своїми проблемами, але жителів будинків запевнили, що будівництва в цьому районі не буде, тож боятися немає чого. Тепер дізнавшись про проект «Епіцентру» родини занепокоєні та очікують найгіршого.

Чи варті таки наслідки побудови чергового супермаркету в цьому місці? Наші чиновники, які відверто лобіюють комерційний проект відмовляються зважати на здоровий глузд. Вже більше місяця ми, житомиряни, намагаємось пояснити панам Рижуку та Дебою та депутатам Житомирської міської ради, яких вони за гроші вмовляють голосувати, що може спричинити їхня авантюра. Та схоже жоден з них не пов’язує свого життя в майбутньому з нашим містом. Кожен з них живе за принципом «після нас хоч потоп». Їм немає діла до горя людей. Житомиряни обурені. 7 жовтня, коли мало виноситись питання по землі на сесію, жителі прилеглих будинків вийшли під стіни міської ради і навіть прорвались в сесійну залу, щоб подивитись в очі цим нелюдам та пояснити, що коли вони дозволять це будівництво буде вже пізно думати про наслідки. Коли ініціативна група – 6 осіб – прийшли до зали, ті хто називав себе нашими обранцями з переляку оголосили перерву. Міський же голова на всі наші доводи щось намагався говорити про інвестиції та робочі місця. Почути нас, що ми не проти ні того, ні іншого, він так і не захотів. Ніхто не заважає робити це там, де завжди будують гіпермаркети, на околицях міста. Але Рижук з Дебоєм затялись на цьому місці. В сесійній залі ми сказали меру: «Зробіть в цьому місці паркову зону і ми проголосуємо за вас знову». Але він продовжував пісню про робочі місця та інвестиції. Кому потрібні ці гроші чи робочі місця, коли завтра страшний діагноз можуть поставити нашим рідним чи нам, коли повернувшись додому замість будинку можете побачити руїну, коли дихати можна буде тільки в протигазах.

Шановний, Вікторе Федоровичу, ми звертаємось до вас з надією, що ви зможете відновити справедливість та пояснити губернатору Сергію Рижуку, що на своїй посаді, він виконує вашу волю, ваші передвиборчі обіцянки, а не власні забаганки. Тепер смішно згадувати слова передвиборчої агітації Сергія Рижука, коли він очолював список Партії регіонів до обласної ради: «Почую кожного». Схоже пан Рижук чує тільки шелест грошей і не зважає на те, що ви довірили йому представляти на Житомирщині вашу партію. Хоча місцеве самоврядування і є незалежним, ми також просимо вас вплинути на мера Володимира Дебоя, який своїми діями, як власне і губернатор знищує рейтинг Партії регіонів. 24 жовтня питання знову виноситься на сесію, люди знову готові, вже більш активно виявляти свою позицію, проте ми сподіваємось, що ви зможете розставити крапки над «і» і на прикладі житомирських чиновників показати, що в нашій країні немає місце відвертій корупції та свідомому знищенню людей.

 Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі