Україна

Мешканців Закарпаття влітку 2008 року можуть заїсти ...вовки!

19 грудня 2007, 16:57
Їх розплодилося вже далеко понад оптимальну щільність, і вже сьогодні вони загрожують і населенню, і свійським тваринам. Про це сьогодні повідомив журналістам під час брифінгу в управлінні лісового й мисливського господарства в Закараптській області заступник начальника управління, який до того ж відає мисливством, Володимир Машура.

За його словами, 20-30 років тому в Закарпатті нараховувалося всього 20-25 голів вовків, і це була оптимальна їхня щільність. Сьбогодні ж вовків у краї - близько 170, і це дуже багато. "Біда не лише в тім, що вовки нападають на тварин, а й у тім, що вони переносять таку страшну хворобу, як сказ. ОСь і зараз у Свалявському районі ЗАкарпаття близько 30 осіб проходять лікування від сказу, це ті люди, які мали контакт чи з убитим вовком. чи з обробленням його шкури", — сказав пан МАшура.

Він також повідомив, деякі люди, які ратують за те, аби занести вовків до Червоної книги, не відають, що роблять. Якщо не проводити науково-обгрунтовану й продуману роботу з відстрілу вовків, то до червня наступного року їх у області розплодиться до півтисячі. "Це - катастрофічно багато, і цього не можна допустити", — сказав заступник начальника управління.

Володимир Машура також розповів, що проблема в Закарпатті і з лисицями: уже сьогодні їх в п’ять разів більше, ніж визначено нормами. І навіть мисливський сезон нічого не вирішує в цьому плпні. А лисиці також переносять сказ...


http://zakarpattya.net.ua
Матеріали по темі