Україна

Новий Митний кодекс, що спростить життя туристам, набуде чинності 1 червня

24 April 2012, 09:45

  Новий Митний кодекс, який значно спрощує процедуру проходження кордону і є дуже лояльним до автотуристів, набуде чинності з 1 червня.

Так, за новими правилами, будь-які законно оформлені вантажі на кордоні не можуть затримуватися більше чотирьох годин. Скоротилася і кількість документів на вантаж — з 28 до 14 одиниць. Митниця не має права оцінювати вартість товарів — для цієї мети запрошуватимуться фахівці з ліцензіями. А для іноземних автомобілістів збільшили термін перебування в Україні без спеціального дозволу зі своїм транспортом до року.

Це стосується і маломірних судів, типу катерів третього рангу. Раніше такий дозвіл надавався на строк до шести місяців. В документ також включена норма ввезення товарів на територію України без оподаткування на суму 1000 євро для пунктів авіасполучення і 500 євро для сухопутних і морських пунктів пропуску.

Зі старого кодексу були прибрані положення, що давали митним органам право самостійно виконувати рішення судів про конфіскацію товарів, попередньо вилучених цими органами. Нагадаємо, 19 квітня президент України Віктор Янукович підписав Митний кодекс, прийнятий Верховною Радою 13 березня вже після його доопрацювання з пропозиціями президента.
tsn.ua

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі