Україна

Литвин і собі створив «тіньовий уряд». Селянський

21 грудня 2007, 18:01
При фракції Блоку Литвина створено дорадчу раду, в яку увійшли представники аграрно-промислового комплексу України з усіх регіонів країни (по два з кожного).

Таке рішення було прийнято на зустрічі представників фракції Блоку Литвина та її лідера з керівниками й фахівцями сільськогосподарських підприємств країни. Завданням ради визначено координацію дій народних депутатів від Блоку Литвина з баченням професіоналів, що працюють безпосередньо на землі, при підготовці та розгляді в парламенті галузевих законопроектів. Під час зустрічі було обговорено низку актуальних проблем, пов’язаних із сільскогосподарським виробництвом та ринком землі, повідомила
прес-служба Блоку Литвина.

Аграрії дали наказ парламентарям під час голосування у Раді вимагати продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, доки в державі не будуть створені механізми цивілізованого регулювання ринку землі, а законодавці не забезпечать її учасників відповідною нормативно-правовою базою. У цьому питанні, крім голосів комуністів Блок Литвина також розраховує і на підтримку партії Прем’єра - Блоку Юлії Тимошенко, лідер якого у свої передвиборчих обіцянках селянам теж обіцяла захист їхніх інтересів. Присутній на зустрічі заступник міністра аграрної політики Сергій Мельник погодився з таким підходом, навівши паралелі з дорожнім рухом і футболом, де існує чітко встановлені для усіх правила й штрафи за їх порушення.

Представники АПК також висловились за те, доки не буде прийнято новий Податковий кодекс, залишити у дії Закон про податок на додану вартість у старий редакції, яка передбачає певні преференції для селян. На зустрічі було домовлено: як тільки проект нового бюджету з Кабміну надійде до комітетів Верховної Ради, відбудеться наступна зустріч фракції Блоку Литвина з аграріями, аби до остаточного прийняття бюджету обговорити, а при можливості й посилити позиції селян за конкретними статтями державної підтримки.
Матеріали по темі