Суспільство

Житомир турбує гендерна рівність!

1 November 2006, 07:21

Останні кілька років в країні спостерігається прогрес із питань гендерної рівності у законодавчій сфері, адже Україна приєдналась до основних міжнародних документів. Є конкретні результати впровадження гендерної політики в Україні, зокрема зниження рівня безробіття серед жінок, забезпечення доступу до вищої освіти, надання соціальних гарантій, здійснення конкретних заходів щодо запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми, зокрема жінками. Однак, середня заробітна плата жінок складає 68,6% середньої заробітної плати чоловіків. При цьому кожна друга жінка має вищу освіту. Серед загальної кількості державних службовців з підвищенням рівня службових посад частка жінок традиційно знижується. Статистика свідчить, що серед загальної кількості державних службовців жінки складають 75,1%, з них на посадах найвищої 1 категорії-7,8%, а на посадах найнижчої 6 категорії-68,4%.

Про те, як змінюється  ситуація з гендерною рівністю у різних сферах життя регіону говорили учасники круглого столу, який відбувся уЖитомирскому пресс-клубі реформ . Про те , що цьому питанню більшу увагу почали приділяти органи місцевої влади свідчить той факт , що на виконання Закону націлена відповідна регіональна программа , яка зараз знаходиться ву стадії затвердження. Про це повідомила  головний спеціаліст управління в справах сімї та молоді обласної держадміністрації Світлана Євченко. Нині основи теорії гендеру вивчають у всіх вузах області , збільшилась кількість жіночих громадських організацій. Для координації дій громади та владних структур створено і гендерний ресурсний центр. Однак, як зазначили учасники засідання , в суспільстві поняття «гендер»  все ще асоціюється з фемінізмом. Хоча це зовсім не відповідає дійсності. Прагнення саме жінок до рівноправного з чоловіками становища в суспільстві не передбачає жодних для них переваг. Обласна статистика свідчить, що в порівнянні з 2002 роком , коли жінок-керівників в області було 1,8 тис. чоловік, у 2005 році їх стало уже 2,1 тис. Однак, середній  рівень заробітної плати жінок по області становить лише 72% від середньостатистичної зарплати чоловіків. І це при тому , що частка працюючих жінок має тенденцію до зростання , так як і частка жінок з вищою освітою.

Натомість проблемами чоловіків продовжують бути  більша смертність (середній вік 66,1 року- у жінок- 75,3) Уповноваженні за дотриманням Закону державні органи та громадські жіночі НДО області готують свої пропозиції до слухань з питань гендерної рівності, які відбудуться у Верховній Раді 21 листопада. На думку учасників круглого столу, хоч ситуація з гендерною рівністю на Житомирщині виглядає краще, ніж навіть два роки тому , потрібні додаткові державні важелі , щоб тенденція до покращення зберігалася. Адже Україна по гендерному розвитку посідає   63 місце в світовій спільноті.  

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі