Україна

У Тимошенко ще думають, як відібрати в Ахметова трохи енергетики

28 січня 2008, 11:00

У Кабінеті міністрів готується новий план скасування санації ВАТ "Дніпроенерго", що експерти називають суперечливим українському законодавству, пише в понеділок "Комерсант-Україна".

25 січня Вищий господарський суд визнав санацію ВАТ "Дніпроенерго" законною – таким чином, міноритарному акціонеру компанії, афілірованому з групою "Приват", не вдалося домогтися скасування рішення про допемісію, у результаті якої понад 26% акцій компанії перейшло "Донбаській паливно-енергетичній компанії" Рината Ахметова.

Джерело видання в "Приваті" у неділю заявило, що група не має наміру облишати спроби оскаржити рішення останніх зборів акціонерів "Дніпроенерго" і готується продовжити домагатися їх скасування в суді "за допомогою документа, що зовсім незабаром має ухвалити Кабінет міністрів".

 

За інформацією "Комерсанта", йдеться про скасування розпорядження уряду №407-р від 13 липня 2007 року, яким представникові держави – НАК "Енергетична компанія України" – пропонувалося голосувати за затвердження допемісії.

У розпорядженні видання опинився підготований Мінпаливенерго проект розпорядження про скасування цього доручення. Його появу ініціювала Міністерство палива й енергетики ще наприкінці минулого року. Після цього перший віце-прем'єр Олександр Турчинов доручив підготувати проект документа.

У пояснювальній записці до нового розпорядження пояснюється, що попереднє рішення Кабміну необхідно скасувати, оскільки санація призвела до зменшення державних корпоративних прав у статутному фонді "Дніпроенерго".

"Це не перший випадок, коли Мінпливенерго ініціює ухвалення рішень, вигідних для групи "Приват". Раніше відомство заборонило НАК "Енергетична компанія України" змінювати реєстратора акцій найбільших генерувальних компаній – ВАТ "Фінансова компанія "Укрнафтогаз", що входить у групу "Приват", - говориться в статті.

Між тим, опитані виданням юристи вважають, що заборонити санацію навіть після скасування Кабміном свого попереднього рішення буде неможливо.

"Закон зворотної сили не має. А ініційовані Мінплаивенерго зміни в розпорядженні Кабміну будуть стосуватися тільки наступних угод, а не вже укладених", - говорить партнер юрфірми "Правові партнери" Андрій Доманський.

Керівний партнер юрфірми Astapov Lawyers Андрій Астапов відзначає, що юридично не можна скасувати рішення зборів, за які проголосували 98% акціонерів.

Як відомо, "Дніпроенерго" – одна з найбільших енергогенерувальних компаній України. Володіє трьома ТЕС сумарною встановленою потужністю 8,185 Гвт. Виторг у 2006 році склав 530 млн. грн, чистий прибуток – 12,6 млн. грн. 50%+1 акцією володіє НАК "Енергетична компанія України", 44% – ДПЕК, рештою – міноритарні акціонери. Капіталізація в ПФТС станом на 25 січня склала 9,6 млрд. грн.

Українська правда

http://www.pravda.com.ua

Матеріали по темі