Україна

Ющенко написал еще одно письмо Тимошенко: хорош болеть, люди ждут!

27 лютого 2008, 12:49

Содержание очередного письма излагает пресс-служба Президента:

«Президент України Віктор Ющенко вимагає від уряду реалізації невідкладних заходів для відновлення реєстрації вкладників знецінених заощаджень.

У листі до Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко Глава держави наголошує, що змушений звернути її увагу на незадовільний стан виконання урядового рішення про виплати в 2008 році знецінених вкладів у зв'язку з чисельними зверненнями громадян.

Президент нагадав, що станом на 22 лютого до відповідного реєстру внесено 4 млн. 678 тис. вкладників та виплачено понад 2,7 млрд. грн. - ще близько 1 мільйона громадян очікують реєстрації, а прогнозована кількість вкладників може перевищити 20 млн. осіб.

У той же час, відзначає В. Ющенко, керівництво ВАТ «Державний ощадний банк України» прийняло рішення про призупинення реєстрації власників знецінених заощаджень. «Це спричиняє соціальну напругу та занепокоєння людей, особливо тих, які повірили урядовцям та відклали свої візити до установ банку на більш пізній термін», - відзначає Президент.

«Вимагаю вжити невідкладних заходів щодо відновлення реєстрації вкладників, недопущення у подальшому обмеження законних прав громадян», - наголошує Президент. У триденний термін уряд також має затвердити календарний план-графік реєстрації вкладників та виплат компенсацій громадянам, виходячи із загальної (прогнозованої) кількості вкладників.

Одночасно Президент звернув увагу Прем'єра на необхідність поліпшення організації цієї роботи в цілому, особливо в контексті уваги до малозабезпечених людей, пенсіонерів, громадян з обмеженими фізичними можливостями тощо.

Іншим листом Президент зобов'язав Голову Ради міністрів Криму, голів ОДА, Київської та Севастопольської міськдержадміністрацій невідкладно провести наради з керівниками регіональних управлінь Ощадбанку з питань відновлення реєстрації вкладників. Місцеві керівники також мають встановити щоденний моніторинг за виконанням постанови Кабміну від 9.01.08 року № 1, забезпечити безперебійну реєстрацію та виплати установами Ощадбанку знецінених заощаджень.

Необхідно «визначити персонально відповідальних за організацією цієї роботи, жорстко реагувати на випадки порушення прав громадян», першочергову увагу звернути на обслуговування людей похилого віку, громадян з обмеженими фізичними можливостями тощо, наголосив В. Ющенко.«Вимагаю налагодити належну взаємодію причетних державних структур, в тому числі правоохоронних органів, організувати функціонування спеціалізованих громадських приймалень, забезпечити у відділеннях Ощадбанку, які займаються реєстрацією та виплатами компенсацій, підтримання громадського порядку», - підкреслив Президент.

Інформації про реалізацію зазначених кроків Президент очікує 3 березня, а у подальшому – щопонеділка».


"ОБКОМ"

Матеріали по темі