Події

Борець з «бурштиновою мафією» у Житомирській області Олександр Ніколайчук розповів про обставини свого побиття

11 July 2015, 16:52

Журналіст і депутат Олевської міської ради Олександр Ніколайчук, якого напередодні жорстоко побили арматурою, дав інтерв’ю і розповів про обставини побиття.

Олександр активно виступає проти так званої «бурштинної мафії», напад стався якраз, коли він повернувся в Олевськ з Житомира, де відбувалася нарада щодо припинення незаконного видобутку бурштину. За словами потерпілого його обігнав автомобіль «Форд Фієста», з якого вибігли троє невідомих, один з яких бив його металевою палицею по голові. Згодом сіли в автомобіль і зникли.

Наразі Олександр перебуває у лікарні, у нього травма голови і зламана рука. Під час нападу у нього зникла сумка, в якій знаходились документи і гроші.

«Серйозні забої, зламана рука і в двох місцях серйозно розбита голова була. Медики надали мені допомогу, зашили голову, хотіли мене поселити в палату, але ми в рамках безпеки вирішили покинути межі Олевська і за допомогою друзів ми переїхали в інше місто», – каже він.

Олександр каже, що з нападниками не був раніше знайомий, припускає, що його побили саме через діяльність спрямовану на припинення незаконного видобутку бурштину.

«Хто ці люди - я не знаю. Думаю, це просто бандити, які виконували замовлення. Те, що я особисто цим трьом дорогу не перейшов і вони зі мною не знайомі – це однозначно. Їх замовили, це чітко спланована операція. Це були виконавці. Хто замовив – можна тільки здогадуватись. Але на фоні останнього питання по незаконному видобутку бурштину і інформаційному приводу, який ми підняли, я розумію, що у мене з'явилося ворогів ще більше. У мене було до того чимало і ось ми маємо сьогодні результат».

Припиняти свою діяльність Олександр Ніколайчук не збирається. Поряд з ним знаходяться друзі і активісти, які дбають про його безпеку.

«Люди, які спровокували даний конфлікт, повинні за нього понести відповідальність. А щодо звернення до президента, то хотів би попросити підтримки, в першу чергу захистити не тільки мене, але й усіх інших журналістів, які борються з корупцією та її проявами, а по-друге, легалізувати видобуток бурштину і зачистити банд формування не тільки Олевського району, а усього Поліського регіону.  Я - місцевий житель, мені не байдуже те божевілля, яке твориться. Я розумію, що у переважній більшості місцеве населення не розуміє, що відбувається, вони з цим погоджуються. Чому, наприклад, завдаються удари по голові журналістам і активістам? Цим бандам потрібно вибити свідомих людей, які вміють мислити, зробити з них інвалідів, рослин. Тому ми повинні боротися», – наголосив Олександр Ніколайчук.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирській області розпочато кримінальне провадження щодо побиття помічника народного депутата Борислава Розенблата Олександра Ніколайчука.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі