Економіка

В Житомирській області правоохоронці борються з фіктивним НДС

9 November 2006, 08:13

У структурі Державної служби боротьби з економічними злочинами було створено спецвідділи боротьби зі злочинністю в державних установах та оперативного супроводження бюджетних витрат, - повідомляє пресс-служба УМВС України в Житомирській области

 В поточному році в Житомирській області виявлено 6 злочинів, пов’язаних з незаконним відшкодуванням податку на додану вартість, по 5 з них порушено кримінальні справи.

Так, за матеріалами УДСБЕЗ УМВС у липні прокуратурою Житомирської області порушено кримінальну справу відносно службових осіб одного з вагомих закритих акціонерних товариств м.Житомира, які по договору купівлі-продажу придбали у тернопільського приватного підприємства м’ясопродукти на загальну суму близько 1 мільйона гривень, в тому числі ПДВ у 150 тисяч гривень. Розрахунки на одержану продукцію житомирським товариством проведено безготівковими операціями на розрахунковий рахунок тернопільського підприємства. Відповідно до наявних декларацій з податку на додану вартість житомирське товариство суму ПДВ віднесло до податкового кредиту.

Подальші перевірки, що проводились правоохоронними органами по тернопільському приватному підприємству засвідчили, його просто не існувало. Умовний директор фірми зазначила, що до її заснування ніяких дій не вчиняла, взагалі не володіє ніякою інформацією про функціонування такої.

Наразі передано на розгляд суду ще одну кримінальну справу, порушену за матеріалами УДСБЕЗ УМВС прокуратурою Житомирської області відносно директора одного з житомирських приватних підприємств. Будучи суб’єктом підприємницької діяльності і зловживаючи своїм службовим становищем, директор склав фіктивний договір купівлі-продажу з одним із столичних приватних підприємств на придбання медичного обладнання на загальну суму майже 12 мільйонів гривень, після чого провів корегування податкових зобов’язань в декларації з ПДВ на приблизну суму мінус 2 мільйони гривень. Розрахунок за дане обладнання між двома приватними підприємствами проведено простими векселями, термін погашення яких визначається 2013 роком. Та переступити закон житомирському підприємцю все ж не вдалося, його злочинні наміри було викрито правоохоронцями.

 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі