Місто

Житомирським вчителям пропонують підписатися «проти знищення позашкільної освіти»

11 грудня 2015, 10:09

У школах Житомира «ходить» друкований варіант петиції під назвою «Не знищуйте позашкільну мистецьку освіту».

Про це Житомир.info повідомила читачка, яка принесла в редакцію роздруківку, яку розповсюджують серед вчителів.

Автором петиції є голова Всеукраїнської ради директорів шкіл естетичного виховання Олександр Шаліт, петиція розміщена на сайті Верховної Ради України.

 «Проектом передбачене створення нової корупційної структури – сертифікаційних центрів, які будуть надавати дозвіл педагогічним працівникам позашкільної освіти на здійснення педагогічної діяльності (…). Звертаємося до Верховної Ради України не приймати законопроект «Про освіту», підготовлений Міністерством освіти і науки України, оскільки його прийняття призведе до знищення системи дитячої мистецької освіти – шкіл естетичного виховання», - йдеться в документі.

У другій частині роздруківки наведена покрокова інструкція, як підписати петицію.

В управлінні освіти Житомирської міської ради, куди ми звернулися за коментарем, сказали, що нічого не чули, петиції не бачили і «команди» її розповсюджувати не давали.

«Наскільки мені відомо, на сьогодні відповідно до законопроекту «Про освіту» розглядається таке питання щодо інших підходів щодо проведення державної атестації, в тому числі в кінцевому результаті – з отриманням державного сертифікату на предмет надання якісних послуг освітянами України», - прокоментувала заступник начальника управління освіти Раїса Кошевич.

Для того, щоб вчитель пройшов чергову атестацію, треба пройти якісь курси, щоб отримати документ. Наразі цим займаються інститути післядипломної педагогічної освіти, - говорить Кошевич. Вони створюють умови для проходження курсів педагогічних працівників, їх курсової перепідготовки, підвищення їх фахового рівня. Вони видають документи – дипломи чи опосвідчення, і вчитель тоді має офіційне право з таким документом подавати заяву на атестацію.

«Очевидно, йде про це мова. Вчителі, гадаю, думають, що якщо буде створений ще один центр для цього, то це, з їх суджень, буде якась корупційна схема, і вони виступають проти цього. Я скажу так. Якщо у вчителя є своя думка, і вчитель аналізує не по принципу «Я так хочу», а «Це так треба для справи», і це дасть якісні позитивні зміни в період реформування освіти, то це має право на існування. Якщо вчитель має підстави сумніватися в цьому і передбачає, що за цим стоять якісь схеми, як вони вважають, пов’язані з якимись додатковими центрами, які тягнуть за собою бюджетні кошти і ймовірні схеми, які виникнуть при цьому, то очевидно, вони праві в тому, що таке не потрібно. Для цього потрібна прозора система оцінювання роботи вчителя, бо це його заробітна плата, його престиж і авторитет. Не знаю, підтримую я чи не підтримую (петицію – ред.), я лише висловлюю думку, що якщо це чесно і справедливо, то таке може бути, такі центри повинні бути. Все має бути чесно, об’єктивно, прозоро й неупереджено. Якщо нечесно, необ’єктивно, непрозоро, якщо буде створюватися на користь того, щоб відмивати комусь кошти застворення такої системи, то я проти цього», - сказала заступник начальника.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі