Суспільство

День закоханих чи свято продавців квітів: як сприймають 14 лютого офісні працівники

14 лютого 2016, 10:53

Двоє з п'яти українців назвали 14 лютого Днем усіх закоханих. Кожний п'ятий вважає цей день святом торговців квітами і листівками, а кожний сьомий впевнений, що воно не відповідає нашим традиціям та культурі.

Про це свідчать дані опитування Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

«Ставлення українців до Дня святого Валентина досить неоднозначне. Одні бачать у ньому можливість черговий раз порадувати рідних та коханих своєю увагою. Інші ж вважають свято, яке має західноєвропейське коріння, чужим для української культури і традицій. Тим більше різняться думки відносно того, чи варто святкувати день закоханих на роботі. Як показало опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua, для більшості компаній 14 лютого – звичайний робочий день: дві третини «білих комірців» зізнались, що у їхньому колективі не прийнято відзначати День святого Валентина. Там, де цей день все ж таки святкують, його організовують без особливих забаганок», - повідомляє портал.

Лише третина «білих комірців» святкують День святого Валентина на роботі. У кожній сьомій компанії колеги вітають один одного на словах. Майже в кожному десятому офісі підписують валентинки. Ще в 7% випадків співробітники пишуть вітання по e-mail, в соцмережах або на внутрішньому корпоративному сайті. І лише в деяких випадках в честь Дня закоханих приносять солодощі, влаштовують вечірку на роботі, йдуть в кафе чи боулінг, організовують квест, а також роблять один одному приємні сюрпризи і дарують квіти. Найчастіше День закоханих святкують в крупних компаніях чисельністю від 200 осіб  і більше.

Офісні працівники по-різному сприймають дату 14 лютого. Для двох з п'яти – це день закоханих, і майже для кожного п'ятого – привід проявити турботу та увагу. Більше п'ятої частини опитаних вважають, що це свято для торговців квітами і листівками. Приблизно сьома частина «білих комірців» не розуміють суть свята, яке, на їхню думку, не відповідає  українській  культурі й традиціям. І ще стільки ж назвали 14 лютого звичайним днем, який у цьому році випадає на неділю.

Варто зазначити, що особливий сенс цьому дню надають переважно жінки. Чоловіки приблизно в два рази частіше згадують про незрозумілість і абсурдність свята. Також більше подобається святкувати молодим людям. Хоча ті, кому 45 років, частіше говорять про можливість подарувати турботу і увагу, які й роблять для них цей день особливим.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua у листопаді 2015 року. В опитуванні взяли участь 560 респондентів із різних регіонів України.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі