Місто

Влада Житомира закликає людей не купувати м'ясо та інші продукти у місцях стихійної торгівлі, через африканську чуму

24 February 2016, 15:04

24 лютого відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Житомирському виконкомі на якому затверджено заходи щодо недопущення занесення та розповсюдження африканської чуми свиней на території міста. 

Про це повідомляє прес-служба міської ради.

«Африканська чума свиней відноситься до зоонозної групи інфекційних захворювань тварин та має здатність швидко розвиватися і поширюватися на великі території. Хвороба не підлягає лікуванню і немає вакцини для її профілактики. Людина не хворіє даним захворюванням, однак може бути залучена до епідемічного процесу, як переносник збудника інфекції», – йдеться у повідомленні.

Збудником африканської чуми свиней являється вірус,який має високу стійкість до факторів середовища та зберігається в продуктах свинячого походження, які не мали термічної обробки (соління та сирокопчені харчові вироби, харчові відходи, які використовують для годування свиней).

Звертаємось до всіх жителів міста: не купуйте м’ясо та м’ясні продукти, а також будь-які продукти харчування в місцях стихійної торгівлі. Застерігаємо всіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням цих продуктів.

Жителі міста повинні розуміти, що придбаний у випадкової людини у невстановленому місці товар, на який відсутні відповідні документи, що засвідчують якість продукції та в умовах, які не відповідають санітарним нормам у будь-який момент може обернутися великим лихом для покупця та його родини.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі за торгівлю у недозволених місцях обіцяють штрафувати і вилучати майно. 13 лютого із 7 ранку працівники поліції, КП «Інспекція з благоустрою» та відділу торгівлі Житомирської міськради влаштували рейд, аби звільнити вул. Хлібну від стихійної торгівлі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі