Події

Як у Житомирській області карають нелегальних видобувачів бурштину

11 March 2016, 15:44

Цього року за фактами незаконного видобутку бурштину уже закінчено досудове розслідування у п’яти кримінальних провадженнях та з обвинувальними актами скеровано до суду.

Про це Житомир.info повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.

«За результатами судового розгляду кримінальних проваджень зазначеної категорії у 2016 році винесено 5 вироків стосовно 6 осіб. Нелегальних старателів засуджено до штрафу 6800 грн кожного, а одного - до 3 років позбавлення волі із звільненням від відбування покарання з випробуванням. Одного засуджено саме за придбання незаконно видобутого бурштину. Лише у цих осіб конфісковано 3,2 кг бурштину, 2,4 тис грн, 4 мотопомпи, 1 електрогенератор», - йдеться у повідомленні.

Лише у березні за виявленими фактами правопорушень щодо користування надрами зареєстровано 10 кримінальних проваджень.

«Боротьба з цим негативним явищем проводиться з використанням усіх наявних технічних можливостей. Учора, наприклад, для виявлення незаконних старателів прикордонниками було застосовано літак. За допомогою нього на території лісового масиву в Олевському районі виявлено групу людей, які перебували у місцях незаконного видобутку коштовного каміння. «За встановленим фактом зареєстровано кримінальне провадження та проводиться досудове розслідування. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Коростенська місцева прокуратура», - зазначив перший заступник прокурора області Олександр Білошицький.

Як повідомляв Житомир.info, вихідними, 7 та 8 березня, в Житомирській області затримали шістьох чоловіків, які вирішили заробити на бурштині.

Житомир.info

 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі