Місто

Житомир відзначає 101 річницю від дня народження Святослава Ріхтера

12 March 2016, 13:54

12 березня у Житомирі проходять заходи, присвячені 101-й річниці від дня народження видатного музиканта Святослава Ріхтера.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської обласної державної адміністрації.

«З ініціативи Ради німців України, Міжнародної громадської організації Товариство німців України «Відергебурт» у Житомирі проходить конференція «Святослав Ріхтер – славетний співвітчизник, Великий Музикант, потужний комунікатор ХХ сторіччя». Проект здійснюється за фінансової підтримки Федерального міністерства внутрішніх справ Німеччини через Благодійний Фонд «Товариство Розвитку», - інформує прес-служба.

До Житомира у рамках заходу завітав Бруно Монсенжон – скрипаль та кінорежисер, автор документального фільму «Ріхтер нескорений».

Представники влади, громадськості, гості міста поклали квіти до барельєфа Святослава Ріхтера, розміщеного на фасаді Житомирської музичної школи №2, яка носить ім’я славетного піаніста.

Бажаючі могли відвідати у школі музейну кімнату пам’яті Ріхтера, у якій зібрані фотознімки музиканта, особисті речі та книги про нього. На сьогодні це єдиний музей Святославу Ріхтеру в Україні.

Розпочалася конференція про відомого піаніста у залі музичної школи №2 прослуховуванням невідомих записів Святослава Ріхтера, мистецтвознавці розповідали про цікаві моменти з життя славетного земляка.

О 14.00 захід продовжиться у приміщенні Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Ольжича. Прозвучать наукові доповіді,відбудуться презентації книжок, фільмів та монографій про Святослава Ріхтера.

Довідково:

Святослав Ріхтер – видатний піаніст німецького походження, народжений у Житомирі. Дитинство та юність провів в Одесі, де навчався у свого батька – піаніста і композитора, який здобув освіту у Відні. Святослав Ріхтер працював концертмейстером Одеського оперного театру та місцевої кірхи. У 1934 році, у віці 22 років, Святослав Ріхтер дав свій перший сольний концерт.

За видатну майстерність і заслуги в галузі культури Святослав Ріхтер неодноразово удостоювався різних вітчизняних і міжнародних премій та нагород, серед яких премія «Греммі» (1960), звання «Народний артист СРСР» (1961), Герой Соціалістичної Праці (1975), Почесний доктор Страсбурзького університету (1977), Командор ордена мистецтв та літератури (1985), Почесний доктор Оксфордського університету (1992), «Хрест за заслуги з зіркою» (1995) та багато інших.

Як повідомляв Житомир.info, 8 грудня 2015 року житомирська інтелігенція взяла участь в мистецькому вечорі «Ріхтер в кадрі» у Києві, присвяченому 100-річчю з дня народження видатного піаніста.

Фото – прес-служба Житомирської облдержадміністрації

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі