Економіка

З 1 квітня жителі Житомирської області платитимуть за газ за новими правилами

4 квітня 2016, 09:31

З 1 квітня 2016 року набрали чинності нові правила, за якими споживачам потрібно буде платити за природний газ за двома договорами: за використаний газ – постачальнику, а за доставку газу – газорозподільній компанії.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської обласної державної адміністрації.

«Плата за користування газотранспортною системою – фіксований щомісячний платіж, розмір якого встановлюється державним органом (НКРЕКП) залежно від того, які газові прилади і лічильник наявні у споживача.  Відповідно до Постанови КМУ №234 від 30.03.2016 р., у квітні 2016 р. вартість газу для населення залишається незмінною», - інформують в ОДА.

Тобто, роздрібні ціни для соціальних споживачів становлять:

Ціна (за 1 куб.м) та вартість газу за нормами (за 1 особу на місяць), грн. (з ПДВ)

Без лічильника: 

                1    

З лічильником:

1

У Житомирській області послуги з розподілу газу розподільними газопроводами надає ПАТ «Житомиргаз». З 1 січня 2016 року НКРЕКП встановила тариф на послуги розподілу природного газу для ПАТ «Житомиргаз» в розмірі 627,30 грн. за 1000 куб. м (без урахування ПДВ).

«Частина коштів, які надходять як плата за послуги транспортування, витрачаються на виробничу діяльність і на оплату праці – на це йде майже 80 % тарифної виручки. Зокрема, ці кошти йдуть на оплату природного газу, пально-мастильних матеріалів і електроенергії за комерційними цінами, на фінансування роботи аварійно-диспетчерських служб, служб, які щоденно контролюють роботу зовнішніх газових мереж, проведення ПТО, роботи з обліку газу, організацію роботи зі споживачами, договірної роботи тощо. Ще частина тарифної виручки направляється на інвестиції. У першу чергу фінансуються реконструкція і модернізація газових мереж і безоплатна установка лічильників газу для побутових споживачів», - повідомляє прес-служба ОДА.

Як повідомляв Житомир.info, з 1 квітня 2016 року НКРЕКП запровадив єдину ціну природного газу для всіх побутових споживачів – 7,188 грн за кубометр. 

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі