Суспільство

Забруднення річок Случ та Хомора не вплинули на питну воду у Новограді-Волинському та Баранівці, – СЕС

21 April 2016, 12:43

 Через забруднення річок Случ та Хомора у Новограді-Волинському та Баранівці перевірили питну воду.

Про це повідомляє прес-служба Державної санітарно-епідеміологічної служби Житомирської області.

«З метою встановлення причини забруднення річок Хомора та Случ у Баранівському районі, за наслідками якого в області оголошено надзвичайну ситуацію природного характеру об’єктового рівня, з 23 березня 2016 року фахівцями санепідслужби області здійснюється моніторинг за якістю води в річках Хомора та Случ. 15 квітня повторно проведено відбір проб річкової води. 18 квітня при виїзді робочої групи в Баранівський район відібрано та доставлено в лабораторію ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» 2 проби річкової води, відібраної з контрольних точок: з р.Хомора Баранівський район (межа з Хмельницькою областю) та з місця впадіння р.Хомора в р.Случ (смт.Першотравенськ). За результатами досліджень річкова вода не відповідає гігієнічним вимогам за органолептичними показниками: вода сірого кольору, має затхлий запах, вміст зважених речовин перевищує допустимі показники більше ніж в 2,2 рази, марганцю – в 2,8 рази, показник хімічного споживання кисню перевищує допустимий показник від 1,6 до 2,2 рази. Питна вода з водопровідних мереж м.Новоград-Волинський та м.Баранівка відповідає гігієнічним вимогам.

З метою посилення контролю за якістю питної води в містах Новоград-Волинський та Баранівка направлено доручення директору ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» та в.о.начальнику Новоград-Волинського міжрайонного управління щодо здійснення щоденного моніторингу якості питної води», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, на забруднених річках в Житомирській області встановлять обладнання для вилову поверхневих речовин.

Як повідомляв Житомир.info, 19 квітня житомирський губернатор Сергій Машковський звернувся до мешканців з приводу надзвичайної ситуації природного характеру.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі