Події

У селі Житомирської області ввели карантин через скаженого кота

22 April 2016, 09:53

У с. Ясногород Романівського району Житомирської області хворий на сказ кіт намагався вкусити жінку.

Про це повідомляють на сайті Твій Романів.

«20 квітня близько 7 ранку жінка помітила неадекватну поведінку кота, який нещодавно прибився до її двору і вона його підгодовувала. Кіт був агресивний і нападав. Жінка, відбиваючись від кота палкою, прибила його і негайно викликала ветеринарів. Фахівці Романівського районного управління ветеринарної медицини відправили аналізи, взяті у кота, в обласну лабораторію, де діагноз «сказ» підтвердили», – йдеться в повідомленні.

У районному управлінні ветеринарної медицини Житомир.info розповіли, що  жінці надано первинну допомогу, на місці проведений весь комплекс заходів, а в селі введено карантин на 65 днів.

«Кіт намагався її вкусити. жінку направлено до рабіолога, їй надано первинну допомогу і рабіолог визначає, яку схему вакцинації запровадити. Введені карантинні обмеження протягом 65 днів. Згідно цього є план заходів по недопущенню розповсюдження і ліквідації вогнища даного захворювання – це проведення дезінфекції, в особистих домогосподарствах проводиться вимушена вакцинація всіх видів тварин. Накладаються карантинні обмеження в межах 10-кілометрової зони від вогнища захворювання. Проводиться відстріл бродячих котів, собак, лиса, якщо вони є в зеленій зоні, 500 метрів від населеного пункту, як це дозволяють правила. В кожній службі розписано хто чим буде займатися, це цілий комплексний план», – зазначив начальник Романівського районного управління ветеринарної медицини Володимир Стадник.

Як повідомляв Житомир.info, у листопаді 2015 року  у Романові  Житомирської області застрелили скаженого лиса, який покусав собаку.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі