Політика

Житомирські радикали за владу для людей, а не олігархів

25 April 2016, 18:27

23 квітня з робочим візитом до м. Житомира завітав народний депутат України Попов Ігор Володимирович. В ході наради з керівниками міських та районних організацій РПЛ, депутатами Житомирської обласної та міської рад було проведено обговорення соціально-політичної ситуації в Україні та нагальних питань, які турбують громаду Житомирщини.

Як повідомив Ігор Попов: «Нині у Верховній Раді створена коаліція неправильно і Радикальна Партія Олега Ляшка оскаржує процес її створення і обрання Уряду у Вищому адміністративному суді. Перший тиждень роботи Верховної Ради показав, що немає реальної коаліції, ніхто не бачив ані списку підписів, ані програми діяльності тих хто ввійшов у цю коаліцію. Рішення, що приймаються у парламенті є технічними і не вирішують жодного серйозного питання.

Що стосується Уряду, то він зв’язаний зобов’язаннями перед Міжнародним валютним фондом і олігархічними групами. Уряд має чітку вказівку – не чіпати корупціонерів. А першою його ініціативою є підняття з першого травня ціни на газ для населення до 70%. Це неправильно, адже усі підрахунки показують, що на Україні вистачає свого газу, який видобувають у нас. Та, на жаль, український газ продають олігархам, а населенню – російський в рази дорожчий.

Друге нагальне питання – це30 років з дня аварії на ЧАЕС. Верховна Рада не змогла подолати вето президента на закон, який хоча б частково відновлює пільги чорнобильцям, ліквідаторам та членам їхніх сімей. Ми підготували новий законопроект і будемо вимагати від коаліції його прийняття.

Наступне – це фінансування професійно-технічних училищ. Знову ж таки, Президент наклав вето на закон щодо часткового фінансування ПТУ із центрального бюджету. Це вето на найближчому пленарному тижні Верховній Раді потрібно подолати, адже не можна вбивати систему професійно-технічної освіти.

Четверте питання – офшорні скандали. Президент та міністр фінансів ховають гроші в офшорах,а жодної реакції на це не має. На них не відкрите навіть службове розслідування, ані догани. Не говорячи про питання політичної відставки. Президент і всі державні чиновники мають працювати прозоро і відкрито, показуючи приклад, сплачуючи податки, а не ховати свої доходи в офшорах».

Виконуючий обов’язки голови фракції Радикальної Партії Олега Ляшка в Житомирській обласній раді - Сергій Крамаренко розповів: «Ми намагаємося вести свою роботу максимально публічно. Проте, на жаль, методи «закулісної гри» в обласній раді живуть і процвітають. Сьогодні я хотів би окреслити таке важливе питання, як створення комунального підприємства «Бурштин Полісся». Наша фракція негативно ставилася до такої ініціативи, оскільки її «ноги росли» від особистих інтересів зацікавлених осіб. Ми повинні добре розуміти, що після легалізації такого підприємства воно стане найпотужнішим наповнювачем як обласного такі місцевих бюджетів Житомирської області. За попередніми підрахунками це близько 1 мільярду гривень на рік до бюджету області, враховуючи те, що власні надходження обласного бюджету становлять від 450 до 470 млн. грн. на рік. Позиція депутатів обласної ради Радикальної Партії Олега Ляшка зараз така: процедура створення такого регіоно-утворюючого підприємства має бути максимально прозорою з забезпеченням широкого доступу представникам громади. Тільки тоді ми підтримаємо цю ініціативу».

Як зазначив голова фракції Радикальної Партії Олега Ляшка в Житомирській міській раді – Олександр Ракович: «Сьогодні багато уваги було приділено питанню освіти, зокрема, фінансуванню професійно-технічних училищ. Особисто моя думка – дуже не логічно для місцевого бюджету брати на себе фінансування ПТУ. В Житомирі є 11 навчальних закладів, утримання яких обходиться місту більше 100млн. на рік. По факту в них навчаються лише 30% учнів з Житомира, а після закінчення залишаються працювати взагалі менше 10%. Решта – це студенти з області. Тому, ці заклади освіти було б логічно фінансувати, з державного або з обласного бюджету. Можливо потрібно вивчити можливість перепрофілювання цих навчальних закладів. Готувати випускників під потреби, цільові замовлення найбільших підприємств Житомирської області. Ми будемо готувати звернення з метою створення робочої групи, для вирішення питання ПТУ.

Додатково хочу розповісти про ще одну ініціативу. Півтора роки тому, перед президентськими виборами до нас приїздив Петро Порошенко, який пообіцяв житомирянам побудувати фонтан навіть кращий ніж у Вінниці. Тисячі людей чули цю обіцянку. Ми вважаємо, що побудова такої «перлини» зможе покращити імідж нашого міста, допоможе зробити його туристично та інвестиційно привабливим, дасть поштовх для розбудови інфраструктури.  Саме тому, зараз ми ініціюємо збір підписів під текстом звернення до Президента від імені громади Житомира, де нагадуємо про цю обіцянку, дану ще 11 квітня 2014 року. Вже зібрано більше 7 тисяч підписів, від запланованих 10 тисяч. Прошу всіх не байдужих долучитися до збору підписів за адресою: В.Бердичівська, 15/1, тел.47-19-07. Переконаний, що цей проект об’єднає всіх житомирян».

Прес-служба Житомирської обласної організації РПЛ

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі