Місто

Житомирський школяр, який отримав золото на Міжнародній олімпіаді з екології, готується до ЗНО і обирає вуз для вступу

26 April 2016, 18:05

11-класник Василь Кусяк показує золоту медаль, яку здобув на Міжнародній олімпіаді з екології у Грузії.

«Були учасники з усього світу: Казахстан, Грузії, Німеччина, Туреччина. Було дуже багато гідних, сильних проектів. Ну і так склалося, що в галузі екології моя робота зайняла перше місце», - розповідає Василь.

У Тбілісі Василь презентував свою роботу, над якою працював з 2014-го року. Стосується вона очистки забруднених водойм.

«Одні із основних забруднювачів - це катіони важких металів, різні токсичні органічні речовини, радіонукліди, враховуючи всю недосконалість систем очистки, яку зараз використовують на підприємствах, заводах, наша екосистема, зокрема водні об'єкти, забруднюються полютантами різної природи. Все більше водних об'єктів забруднюється саме катіонами важких металів, які є об'єктом нашого дослідження. Тому ми і займалися проблемою створення таких матеріалів, які б могли вилучати ці забруднювачі з навколишнього середовища», - розповідає він.

Підготовку переможця здійснювали викладачі кафедри хімії природничого факультету ЖДУ імені Івана Франка. Вони задоволені результатом Василя і впевнені, його дослідження зможе допомогти екології.

«У промислових масштабах стоїть досить гостро це питання, тому що земні надра - вичерпні і особливо це стосується тих сполук, які синтезуються і повинні бути досить чистими. Тому робота, яку виконав Василь, крім екологічного аспекту, який досить серйозний для нашої території, має також економічну складову, яка дозволяє більш якісно працювати як в Україні, так і в сьому світі на нашій планеті», - каже доцент кафедри хімії ЖДУ ім. Франка Роман Денисюк.

«Щодо хімічної тематики таких результатів високих ми не мали. Саме завдяки кропіткій праці Василя, його батьків, його наставників у Житомирському університеті, в інституті хімії поверхні, він зміг досягти таких високих результатів», - говорить завідувач кафедри хімії ЖДУ ім. Франка Володимир Чумак

Василь планує і надалі працювати над своєю темою, але найближчим часом на нього чекає підготовка до ЗНО та вступ до вишу. Із навчальним закладом юний науковець поки не визначився.

«Мої знання можна застосувати у будь-якій сфері. Звичайно, я планую вступити до якогось класичного вузу. Або Київський політехнічний інститут, або інститут Тараса Шевченка, або ж якийсь медичний ВУЗ. Дані матеріали можуть бути об'єктом досліджень, де б я не навчався», - говорить Василь Кусяк.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі