Політика

Уряд Яценюка провів найбільше реформ за всі роки незалежності, - Іван Міклош

20 May 2016, 09:57

Протягом двох років після Революції гідності в Україні було проведено більше реформ, ніж протягом 25 років незалежності.

Про це заявив у четвер співголова міжнародної групи радників Уряду Іван Міклош.

За його словами, останні два роки були складними для України не через реформи, а через те, що до цього часу ніхто їх не проводив.

«Відсутність реформ та російська агресія, в тому числі – економічна, – ось причина рецесії», - наголосив Міклош.

Він зазначив, що дуже багато було досягнуто в макроекономічній стабілізації.

«Зазвичай, людям це ні про що не говорить, вони думають, що вона не є важливою,  але насправді вона є дуже важливою: без макроекономічної стабілізації не може відбутися зростання заробітних плат, зайнятості, та підвищення якості життя», - пояснив Іван Міклош.

Він повідомив, що уряд Яценюка зробив перші кроки в реформуванні податків і пенсій, реструктуризацію державної заборгованості, Україна також покращила показники в рейтингу «Doing Business» з 112 позиції у 2013 році до 83-ої у минулому.

«Фіскальна консолідація в минулому році була величезна – однією з найбільших у порівнянні з іншими країнами. Очищення банківської системи було важким, але тут теж здобуто великих досягнень. Скорочення інфляції та стабілізація валютного курсу – теж великі досягнення», - додав співголова міжнародної групи радників.

«Дерегуляція енерготарифів – теж дуже важливий крок у боротьбі з корупцією. Регуляція енерготарифів була одним з джерел корупції, багатства олігархів та їхнього впливу на політиків», - зазначив він.

Іван Міклош наголосив, що ці досягнення буде зведено нанівець у разі припинення започаткованих попереднім урядом реформ.

«Треба сказати, що ці макроекономічні досягнення будуть укріплюватись та продовжуватись тільки тоді, коли продовжуватимуться реформи», - підсумував Міклош.

Прес-служба «Народного фронту»

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі