Політика

Випрошуючи гроші у міжнародних кредиторів, влада воліє не помічати мільярдні ресурси всередині країни, – Віталій Журавський

23 May 2016, 14:00

Голова Всеукраїнської громадської організації «Дістало», доктор юридичних наук, професор Віталій Журавський стверджує, що в Україні є мільярдні ресурси для підтримки та розвитку економіки, які влада воліє не помічати.

«Сьогодні влада вкотре змушує затягти паски, підвищуючи тарифи та переконуючи українців утому, що в країні практично відсутні фінансові ресурси для підтримки національної економіки. Це брехня, адже лише торік олігархи вивели за межі держави 15,9 мільярдів доларів. Це приблизно та сума, яку сьогодні влада випрошує у міжнародних позичальників, аби втриматися на плаву. Насправді внутрішніх ресурсів країни значно більше, ніж можливостей у Міжнародного валютного фонду допомогти Україні», - заявив Віталій Журавський.

За його словами, понад 500 мільярдів гривень можна залучити до бюджету, змусивши олігархів сплатити 20%-вий податок виведених в офшори грошей. «Понад 600 мільярдів гривень отримає бюджет щойно українська економіка буде виведена «з тіні» і запрацює прозоро. Щонайменше 80 мільярдів надійдуть внаслідок зупинки контрабанди на митницях. Щонайменше 60 мільярдів принесуть підприємства, які знаходяться на тимчасово окупованій території. Досягши миру, ці гроші можна залучити в український бюджет. Щонайменше 50 мільярдів потраплять до бюджету, скоротивши роздутий апарат міністерств, відомств та обласних адміністрацій. Сотні мільярдів гривень лежать на поверхні», - наголосив політик.

Віталій Журавський переконує, що такого ресурсу цілком достатньо, аби негайно зупинити подальше зубожіння населення країни, надати достойну фінансову допомогу для реабілітації учасникам АТО, їх родинам, відновити скасовані пільги для інвалідів, афганців, чорнобильців, ветеранів Великої Вітчизняної війни, багатодітних, суттєво знизити тарифи на електроенергію, газ, воду, тепло, провести індексацію зарплат і пенсій відповідно до реального рівня інфляції.

«Для реалізації всіх цих можливостей необхідна політична воля, відповідальність влади перед українським народом, а не збагачення за його рахунок», - резюмував Віталій Журавський.

Прес-служба Віталія Журавського 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі