Політика

Підвищення вартості газу - це антинародне рішення влади, яке робить найбідніших українців ще біднішими, - Юрій Бойко

24 травня 2016, 17:35

20 травня Голова парламентської фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко разом з головою Житомирської обласної партійної організації, народним депутатом України Юрієм Павленком під час робочої поїздки на Житомирщину відвідали село Більковці, що у Коростишівському районі, де поспілкувались із представниками місцевих громад.  

Розповідаючи про свої проблеми присутні на зустрічі з народними депутатами жителі села Більковці порівнювали прихід нинішньої влади зі стихійним лихом. Під час розмови найбільше люди обурювались оголошеною нещодавно пропозицією віце-прем'єр-міністра Павла Розенка до селян відмовлятися від користування природним газом.

«Під час спілкування з людьми ми ще раз переконалися, що підвищення ціни на газ власного видобутку вдвічі - це антинародне рішення влади. Воно торкнулося кожної людини, у тому числі і в цьому селі. Із недавніх пір вартість газу для населення вже в 10 раз перевищує його собівартість», - підкреслив Юрій Бойко.

Ціна на газ стрімко зростала за останні два роки, а нове підвищення взагалі відкидає більшість українців до стану енергетичної бідності. За 2 роки при владі урядів Яценюка-Гройсмана середній тариф на газ для населення виріс у 8,2 рази (з 840 до 6879 грн за тисячу кубометрів), а тариф на опалення при новій ціні газу зросте за 2 роки орієнтовно в 4,8 рази (з 272 до 1300 грн/Гкал).

Селяни просили передати чиновникам, щоб ті приїхали і пожили на їх місці кілька місяців без газу, спробували пошукати дрова в лісах для опалення. Замість цього селяни замінили б їх в теплих кабінетах Києва.

«Це антидержавна позиція влади, тому що вона ділить людей на жителів міста, які користуються всіма благами, і на селян, яким пропонують жити за принципом «і так протягнете». Саме тому Опозиційний блок виступає за створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, щоб розібратися з антинародним рішенням влади про підвищення вартості газу. Адже згідно з Конституцією, газ належить державі, отже належить всім українцям», - сказав Юрій Бойко.

Жителі села Більковці поскаржилися політикам на високу вартість проїзду та необґрунтовано низькі закупівельні ціни на молоко. Наразі люди платять 10 гривень за те, щоб дістатися до найближчого райцентру Коростишева, а молоко у селян купують лише по 2 грн 80 коп за літр.

«Це - дуже низька ціна, люди не мають коштів, не мають можливості тримати худобу. У селян накопичилося дуже багато питань, але влада їх не чує. Сьогодні фермери найбільше потребують підтримки держави, але держава проблемами села практично не займається. Якщо є фермер в селі - село живее, якщо ні - воно ледь животіє», - резюмував Юрій Бойко.

На запрошення місцевих жителів політики відвідали родину Олександра та Олени Самійлик. Молода сім'я виховує маленького синочка Назарчика, тож особливо хвилюється вже сьогодні за те, як обігріватиме будинок наступної зими. Кажуть, добре, що під час ремонту хоч грубу не встигли розібрати.

Запросила до своєї оселі й їхня сусідка Надія Дмитрівна Яворенко, яка вже на пенсії. Жінка скаржиться, що грошей не вистачає навіть на їжу та ліки, тому про сплату за газ за підвищеними тарифами боїться й думати.

"Багаторазове підвищення тарифів для населення не можна назвати тарифною реформою. У таких умовах влада ставить населення України на межу виживання, адже їх зовсім не цікавить здоров'я дорослих і дітей. Сьогодні майже всі медичні послуги стали платними. Пацієнту навіть доводиться платити за звичайний аналіз крові в поліклініці. Разом з цим, не закуповуються необхідні ліки, зростають ціни в аптеках, закриваються лікарні. А зростання тарифів на комунальні послуги залишає людей без коштів на лікування", - зазначив Юрій Павленко.

Інфляція і девальвація призвели до підвищення цін на медикаменти. До кінця 2015 року у середньому ціна однієї упаковки зарубіжних ліків коштувала в роздріб близько 110 гривень, а вітчизняного виробництва - близько 25 гривень, що більше за 33%, ніж у попередньому році.

"Основне звернення людей до влади: припинити тарифний геноцид, припинити знищувати українське село, припинити знищувати українського фермера.

Опозиційний блок чітко визначив свої пріоритети. Ми будемо добиватися мораторію на підвищення тарифів. Ми вимагаємо переглянути рішення щодо розрахунку ринкової ціни за газ для населення. Ціна газу повинна стати доступною для кожної сім'ї. Ми змусимо уряд і змусимо Верховну Раду збільшити мінімальні соціальні стандарти, збільшити прожитковий рівень, щоб молода сім'я чи людина старшого віку мали фінансові ресурси, щоб купити їжу, ліки, одягти й забезпечити своїх дітей, щоб відчувати себе повноцінним громадянином України. Це наш обов'язок. Ми змусимо уряд діяти в інтересах людей, або ж змінимо його", - підсумував Юрій Павленко.

Цього ж дня  голова парламентської фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко та голова Житомирської обласної організації Опозиційного блоку Юрій Павленко  привітали учасниць Національного форуму «Жінки за Мир», який відбувся в Житомирі за ініціативи народного депутата від Опозиційнрого блоку Наталії Королевської, подякували жінкам, серед яких були депутати, громадські активісти, дружини учасників АТО, за участь у миротворчій місії Форуму "Жінки за мир", за небайдужість до майбутнього держави, за бажання власними руками змінювати життя в Україні на краще, боротися проти свавілля і несправедливості, проти війни, злиднів і руйнації, які стали наслідками діяльності нинішньої влади.

Прес-служба «Опозиційного блоку»

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі