Місто

Житомирян вчили впливати на прийняття бюджетних рішень міською радою

2 липня 2016, 10:30

Практичним інструментам реалізації ідей для розвитку міста 1 липня навчались активні житомиряни в рамках «Майстерні громадської участі».

Про це повідомляє прес-служба Житомирської міської ради.

«Міжнародний республіканський інститут проводив семінар-майстерню в рамках програми «Підвищення взаємодії між політичними партіями та громадськими організаціями для вироблення більш ефективної політики». Учасники вивчали особливості міського бюджету та його процесів в органах місцевого самоврядування, можливості громади впливати на прийняття бюджетних рішень міською радою та бюджету участі в українському й міжнародному форматах та в місті Житомирі зокрема», - інформує міська рада.

Бюджет участі – це нова тенденція, яка існує у світі останні тридцять років, в Україні ідея впроваджується лише з минулого року. Це форма прямої демократії, за якою мешканці населеного пункту самі ініціюють певні ідеї для розвитку міста. Далі громада шляхом голосування обирає найкращі проектні пропозиції, що в подальшому будуть реалізовані міською владою за кошти міського бюджету.

Положення про бюджет участі в місті Житомирі депутати підтримали на десятій позачерговій сесії Житомирської міської ради 16 червня. Передбачається, що 1 % від власних доходів міста буде спрямовано на ініціативи житомирян.

Спікер семінару, експерт Інституту політичної освіти Тарас Случик надав декілька корисних порад, які допоможуть досягти кінцевої мети на шляху розвитку міста через бюджет участі:

щоб реалізувати власну ідею для вдосконалення життя міста в рамках бюджету участі необхідно чітко обрати об’єкт, який можна змінити на краще. Об’єкт необхідно обрати такий, що буде цікавий для більшості жителів міста й не викликатиме супротиву в громаді;

ідея повинна бути реалістичною, адже міський бюджет завжди обмежений;

важливим є те, щоб ініціювала ідею не одна людина, а група відповідальних громадян, які вболівають за свій об’єкт чи ініціативу;

після підготовки проектної пропозиції необхідно переконати жителів міста Житомира, щоб вони підтримали ініціативу на голосуванні;

необхідно написати у проектній заявці максимальну конкретику, щоб громадяни, які обиратимуть найкращу ідею, чітко бачили результат. Найкращий варіант – візуалізація задуманого (макет, малюнок, ескіз тощо).

Найголовніше у бюджеті участі – довіра до міської влади, яка реалізовуватиме проектні пропозиції переможців голосування. Адже у цьому процесі не мають важелів впливу ані чиновники, ані міський голова. Безпосередню участь приймають лише мешканці міста Житомира.

«Ми хотіли показати житомирянам оптимальні проекти контролю за бюджетом міста та допомогти у підготовці ефективних та якісних проектних пропозицій для бюджету участі», – додає Тарас Случик.

Житомиряни до 31 серпня зможуть подати власні ідеї для розвитку міста за рахунок бюджету участі. За консультаціями можна звертатися в управління по зв’язках з громадськістю або в департамент економічного розвитку Житомирської міської ради.

Нагадаємо, що в минулому році три міста України, а саме Черкаси, Чернігів та Полтава, впровадили у себе такий механізм співпраці. У Польщі подібна програма вдало працює вже п’ять років.

 

Фото з сайту міської ради

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі