Політика

Павло Дзюблик продовжує сприяти у вирішенні екологічних проблем Житомирської області

5 July 2016, 10:50

Забруднення довкілля відходами від каменеобробної галузі – ось головне питання, яке було підняте на особистому прийомі народного депутата України Павла Дзюблика з жителями міста Коростишева. Бізнес, який забезпечує роботою більшу частину населення району, щоденно завдає шкоду природі, та й самим мешканцям. Особливо, це стосується населення, яке проживає поруч з водоймами, куди найчастіше й зливають відходи, а саме – пульпу. Як розповідає мешканка Коростишева Наталія Дрощенко, запити до різних інстанцій щодо вирішення питання не принесли результату, тому прийшли по допомогу до народного обранця.

Наталія Дрощенко, мешканка м. Коростишів: «Багато разів про це говорили, і зверталися у різні інстанції. Ми вже зустрічалися з міським головою, звертались і до обласної адміністрації і до Адміністрації Президента. Отримали вже й листа з Житомирської екологічної інспекції. І все це по питанню того, що проблему з пульпою потрібно якось зупинити, адже жити там неможливо. Купатися ні дітям, ні дорослим також не можна. Коли ходиш там, то піднімається пилюка, якою дихати не можна, а коли йде дощ – то все це збігає в озеро. От таке становище і складається по-всьому Коростишеві».

У свою чергу, власники каменеобробних підприємств не заперечують той факт, що дійсно, з утилізацією пульпи існує гостра проблема і вони готові сприяти у її вирішенні.

Володимир Сухенко, підприємець, засновник асоціації каменярів «Камінь України»: «Наразі у нас існує проблема по утилізації пульпи. Тобто, усі підприємства, які виготовляють гранітні вироби, мають відходи у вигляді пульпи. Відповідно, постає питання, куди ж ми маємо її утилізувати? Так як ми підприємці, які виготовляють дану продукцію, то ми й маємо забезпечувати утилізацію. Нами вже створена асоціація, яка готова консолідовано виділити кошти і починати діяти у руслі вирішання цього питання. Тобто, будуть закуплені міксери, мийки, які митимуть автомобілі, після завезення пульпи тощо. Зрозумійте, ми всі зацікавлені у вирішенні цієї проблеми, адже у кожного з нас також є діти, ми тут проживаємо, і звісно ми розуміємо, що екологічна ситуація порушена і її потрібно вирішувати».

Поспілкувавшись з двома сторонами конфлікту – мешканцями та підприємцями, оглянувши місце несанкціонованих зливів пульпи, Павло Дзюблик зустрівся з головою Коростишівської райдержадміністрації, задля намічення шляхів вирішення проблеми.

Павло Дзюблик, народний депутат України: «Були ми у голови РДА, напрацювали дорожню карту, за якою будемо йти у питанні вирішення проблеми з пульпою. Згідно цього, за 2 тижні, голова РДА має провести роботу з сільськими головами Коростишівського району, визначити місця, де можливо безпосередньо створити пульпозвалища. За це й же період, ми повинні створити робочу групу, яка подивиться, чи придатні обрані місця, для пульпозвалищ. Після цього, ми запустимо процес, щоб питання з пульпою ввести в законодавче русло».

Також народний обранець наголосив на тому, що проблема з утилізацією пульпи актуальна не тільки для мешканців Коростишівського району і являється екологічним лихом Житомирщини.

Павло Дзюблик, народний депутат України: «Ця проблема не перший день існує, і стосується вона не тільки Коростишівського району, але й усюди, де є підприємства з каменеобробки. Пульпа - це дійсно жахіття Житомирщини. Це екологічне лихо, з яким потрібно боротися і негайно приводити вирішення цього питання у цивілізовану площину».

Прес-служба народного депутата України Павла Дзюблика

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі