Суспільство

У СЕС розповіли про стан пляжів на території Житомирської області

7 July 2016, 09:22

Після тривалої заборони купання у районі міського пляжу в м. Новоград-Волинський Житомирської області, через невідповідність якості води за мікробіологічними показниками, у цьому купальному сезоні відновлено його функціонування.

Про це Житомир.info повідомили в Державній санітарно-епідеміологічній службі Житомирської області.

«У Житомирській області функціонує 4 пляжі організованого купання населення – «Дитячий» і «Дорослий» пляжі у м. Житомирі, а також міські пляжі у м. Коростені та Новоград-Волинському. Після тривалої заборони купання у районі міського пляжу в м. Новоград-Волинський, через невідповідність якості води за мікробіологічними показниками, у цьому купальному сезоні відновлено його функціонування. Якість річкової води в зоні зазначених пляжів відповідає вимогам СанПиН № 4630-88 «Санитарные правила и нормы «Охрана поверхностных вод от загрязнения».

Окрім того, моніторинговими дослідженнями охоплено 45 зон масового відпочинку населення. Результати лабораторних досліджень, проведених ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України», свідчать про відповідність якості води у неорганізованих місцях відпочинку вимогам санітарних норм як за санітарно-хімічними, так і за мікробіологічними показниками за винятком ставків «Шандора», «Шкіробיєднання», «ставок №3 Рафінадного заводу» у м.Бердичеві. У пробах води зазначених водойм виявлено завищений показник хімічного споживання кисню, що є свідченням зниження їх здатності до самоочищення.

Варто пам’ятати про потенційну небезпеку водних об’єктів як фактора передачі багатьох інфекційних захворювань, таких як вірусний гепатит А, ентеровірусні інфекції, холера та інші. Тому необхідно уникати потрапляння води водойм в рот під час купання, не використовувати річкову воду для миття овочів та фруктів, після купання у водоймах обов’язково приймати душ», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Житомир.info, 24 червня відхилень у якості води та піску на «дорослому» та «дитячому» пляжах житомирського гідропарку не виявлено.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі