Економіка

Два сільгосппідприємства з Житомирської області хочуть отримати з бюджету більше мільйона за корів та телиць

11 липня 2016, 11:40

Два сільгосппідприємства з Житомирської області можуть отримати відшкодування з бюджету в сумі 1 млн 374 тис.грн за придбаних корів, телиць та нетелів.

Про це повідомляє управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.

«Відповідно Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року №884. 04 липня 2016 року в управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулось засідання комісії для здійснення виплати часткового відшкодування суб’єктам господарювання вартості тварин вітчизняного походження та закуплених в режимі імпорту, де розглянуто пропозиції ТОВ «Вертокиївка» с. Вертокиївка Житомирського району, якому належить здешевлення вартості придбання 45 голів корів на суму 394,6 тис. грн. та 15 голів телиць на суму 177,4 тис. грн., ПСП «Україна» с. Почуйки Попільнянського району, якому належить відшкодування за придбані племінні нетелі в кількості 68 голів у сумі 802,0 тис. грн», - йдеться у повідомленні.

Управління агропромислового розвитку інформує, що реєстр пропозицій по відшкодуванню направлено головному розпоряднику коштів – Міністерству аграрної політики та продовольства України для проведення розподілу бюджетних коштів розпорядникам нижчого рівня і відшкодування.

У постанові КМУ від 28.10.2015 року №884 зазначається, що часткове відшкодування вартості тварин здійснюється на безповоротній основі суб’єктам господарювання за закуплені ними тварини у період із жовтня попереднього року до жовтня поточного року у розмірі до 50% вартості, але не більш як:

за телиці, нетелі та корови вітчизняного походження — за умови, що самиці походять та закуплені із стада, що має середній надій на корову від 6 000 кілограмів молока від однієї корови за минулий рік за даними звіту про стан тваринництва (форма 24-сг) (далі — неплемінні стада), — 12 000 гривень за одну голову;

за племінні телиці, нетелі, корови молочного, молочно-м’ясного і м’ясного напряму продуктивності з племінних заводів та племінних репродукторів або за ввезені у режимі імпорту — 12 000 грн. за одну голову;

за племінні свинки та кнурці вітчизняного походження (класу «еліта») миргородської, великої чорної, українських степових білої і рябої порід, полтавської м’ясної, української м’ясної, червоної білопоясої порід з племінних заводів та племінних репродукторів — 2 400 гривень за одну голову;

за племінні вівцематки, барани, ярки з племінних заводів та племінних репродукторів або поставлені в режимі імпорту — 2 000 гривень за одну голову.

За інформацією Мінагрополітики, у 2016 році на державну підтримку галузі тваринництва із загального фонду за бюджетною програмою передбачено лише 50 млн грн, усі кошти будуть спрямовані за одним напрямом – на виплату часткового відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення телиць, нетелей, корів вітчизняного походження та племінних телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного і м’ясного напряму продуктивності.

Як повідомляв Житомир.info, у 2013 році Житомирській області обіцяли з держбюджету 6 млн 668,40 тис. грн на часткове відшкодування вартості закуплених племінних телиць, нетелей та корів молочного, м’ясного і комбінованого напряму продуктивності.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі