Події

У Житомирській області ліцей незаконно уклав договір з фірмою на обробіток майже 100 га землі, – прокуратура

15 серпня 2016, 10:24

Прокуратура Житомирської області відстоює інтереси держави щодо припинення незаконного користування майже 100 га угідь вартістю 2,7 млн грн.

Про це Житомир.info повідомила прес-служба прокуратури Житомирської області.

«Прокуратурою Житомирської області, в інтересах держави, заявлено позов про визнання недійсним договору про спільний обробіток майже 100 га сільськогосподарських угідь вартістю понад 2,7 млн грн у Любарському районі та припинення незаконного користування землею товариством з обмеженою відповідальністю. Вивченням прокуратурою області стану законності щодо використання земельних ділянок, переданих в постійне користування навчальним закладам області, встановлено факт порушення інтересів держави.

Зокрема, Любарський професійний ліцей, маючи на правах постійного користування 110,8 га землі для дослідних і навчальних цілей, уклав у лютому поточного року із ТОВ договір про спільний обробіток землі площею 99, 6 га вартістю понад 2, 7 млн грн на території Авратинської та Юріївської сільських рад. Однак такий договір – неправомірний, оскільки державний професійно-навчальний заклад не наділений законодавчими повноваженнями передавати юридичній особі як внесок у спільну діяльність землю, закріплену за ним на праві постійного користування. До того ж, землю надано без відповідного погодження Міністерства освіти і науки України. Також, зміст умов правочину вказує на те, що цим документом сторони фактично приховали укладення договору оренди земельної ділянки.

Органами прокуратури, з метою захисту інтересів держави в особі Міністерства освіти і науки України, вжито заходів представницького характеру та заявлено позов, який наразі перебуває на розгляді у господарському суді Житомирської області», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Житомир.info, житель Київщини збирався незаконно 20 років орендувати 224 га землі у Житомирській області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі