Суспільство

У Житомирській області забагато юристів та економістів, а лікарів бракує, - Ярошенко

5 September 2016, 16:15

Науковці Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості вперше провели дослідження тенденцій попиту на професії та розробили короткостроковий прогноз ринку праці у пілотному регіоні – Житомирській області.

Про це заявив в.о. голови Державної служби зайнятості (центрального апарату) Валерій Ярошенко, -  повідомила Житомир.info 5 вересня прес-служба Державної служби зайнятості.

«Ми вперше у рамках реформи служби зайнятості провели дослідження для формування короткострокового прогнозу ринку праці. Пілотним регіоном стала Житомирщина, і тепер ми плануємо масштабувати проект на всю країну. Це дозволить аналізувати тенденції та значно скоротити обсяги безробіття в країні. Крім того, коли ми перейдемо до середньострокового прогнозу можна буде корегувати державні замовлення у навчальних закладах у відповідності до ринку праці та значно скоротити рівень безробіття молоді. А я нагадаю, що за методологією МОП в Україні майже 1,8 млн безробітних. Провідні країни ЄС вже давно працюють за цією моделлю та роблять прогнози на 5 та навіть 10 років уперед. Це дає їм змогу корегувати державну політику на ринку праці у відповідності до нових тенденцій», – заявив Валерій Ярошенко.

За його словами, у Житомирі, Бердичеві, Коростені, Новоград-Волинському було проведено опитування роботодавців щодо поточних і перспективних потреб у робочій силі. У невеликих адміністративно-територіальних одиницях працівники базових центрів зайнятості провели суцільне опитування усіх місцевих роботодавців.

Ярошенко також повідомив, що по Житомирському регіону найбільш затребуваними є саме робітничі спеціальності.

«При цьому ми бачимо, що ринок перенасичений юристами та економістами, і у найближчі 2 роки серед роботодавців ці спеціальності будуть не популярні. Чого, до речі, не скажеш про лікарів», - зазначив в. о. голови ДСЗ.

Прес-служба відомства зазначає, що у більшості районів Житомирської області роботодавці сьогодні шукають лікарів, водіїв автотранспортних засобів, швачок, кухарів, складальників взуття, продавців, електрослюсарів, електромонтерів, офіціантів, барменів, електрогазозварників, шліфувальників-полірувальників виробів з каменю тощо.

«Результати опитування роботодавців дають змогу спрогнозувати тенденції розвитку ринку праці Житомирщини на 2017 рік, - вважають фахівці. Роботодавці стверджують, що перспективними залишаться вакансії у медичній сфері, вакансії для кваліфікованих робітників з інструментом, робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування і машин. Також планується збільшення кількості вакансій у сфері торгівлі й послуг. Затребуваними будуть спеціальності швачок, електрогазозварників, кухарів, водіїв, складальників взуття, трактористів-машиністів, електромонтерів», - інформує Державна служба зайнятості.

Роботодавці виявили високу зацікавленість ініціативою: на 99% анкет отримано відповіді. 99,5% підприємців заявили, що зацікавлені у майбутньому брати участь у подібних опитуваннях.

Наступним регіоном, у якому буде проведено короткостроковий прогноз ринку праці, стане Харківщина.

Як повідомляв Житомир.info, у п’яти районах Житомирської області на одне робоче місце претендує до 215 осіб.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі