Суспільство

На фестивалі у Коростені дерунами нагодували більше 20 тисяч гостей

10 вересня 2016, 18:28

Тисячі гостей увосьме приїхали на фестиваль дерунів у Коростень Житомирської області, щоб довести: дерунів багато не буває. Умілі господині змагаються в гостинності і запрошують скуштувати їх страви. Ціни символічні – від 10 гривень за порцію, від різноманіття рецептів очі розбігаються.

«У нас деруни притрушені. Це значить, з зажарочкою. Сальце, шкварочки, цибулька. У нас деруни з творогом, деруни з грибами, а з м'ясом - найсмачніші деруни у місті в нас. Дуже добрий є самогон від Колєньки - під дерун прикольненький», - припрошує гостей Людмила Боженко.

Для гурманів знайдуться й деруни з німецькою харизмою від корост енської спілки німців.

«Сім видів дерунів. Деруни німецькі, з мусом, деруни зі шкварками німецькі, з ковбасками, з корицею, з перцем», - розповідає голова організації Ольга Антонюк.

Рецепти коростенці в секреті не тримають, для усіх охочих в центрі парку мер міста проводить майстер-клас. Загалом же на фестивалі розгорнулося більше сотні імпровізованих кухонь. Прямо тут просто неба смажать свіжі деруни. Картоплю чистять і труть виключно вручну.

«Ми тут на місці одразу готуємо свої деруни. Чистимо картоплю, натираємо, смажимо. Свіженькі, зразу з пилу-жару, з диму, так що стоїть черга у нас», - розповідає господиня Наталія Лазаренко.

Гості, які з’їхалися з усієї України, визнають: таких дерунів, як у Коростені, нема більш ніде.

«І з м'ясом подобаються, і з сиром подобаються, і прості подобаються, і з шкварками подобаються, всі завжди беремо, всі пробуємо, пробуємо по 10 порцій. Не менше кожного разу», - розповідає киянка Вікторія Корнієнко.

«Ми приїхали з Броварів. Задоволені дуже. Таке місто чудове. Природа, а парк - нема слів просто. Вражень багато, ми задоволені, а деруни - це зовсім нема слів», - розповідає Валентина Ткаченко.

«От приїхали ми з Києва з родиною, з дружиною, з внучкою, з племінницею. Враження - супер. Не можемо, звичайно, забувати, що десь на Сході йде війна, що найголовніше в цей час - це наш солдат, який захищає не тільки Україну - нашу рідну землю, наші домівки, Європу і світ», - розповідає киянин Петро Гаращук.

Організатори подбали і про те, щоб кожен гість фестивалю зміг підтримати житомирських десантників, які тримають оборону на передовій.

«Ідея фестивалю, на жаль, коли у нас почалася війна на сході - це "Деруни єднають нашу державу". В цьому році проходить благодійний аукціон, лотерея, і всі кошти, які будуть зібрані, будуть передані 13 десантно-штурмовому батальйону 95 бригади, над яким здійснює шефство місто Коростень», - розповів голова оргкомітету Міжнародного фестивалю дерунів Олександр Дзиґа.

Організатори вірять, що наступного року фестиваль дерунів відбудеться вже у мирній Україні. Час і дата незмінні – друга субота вересня.

Як повідомляв Житомир.info, 10 вересня у Коростені розпочався VІІІ Міжнародний фестиваль дерунів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі