Політика

Юрій Бойко: Ми будемо боротися за право громадян самостійно визначатися, в яку школу ходити їхнім дітям

15 September 2016, 18:00

15 вересня голова фракції Опозиційного блоку у Верховній Раді України Юрій Бойко та народний депутат України, голова Житомирської обласної організації Опозиційного блоку Юрій Павленко перебували з робочим візитом у селі Товща Романівського району Житомирської області.

Під час поїздки політиків супроводжували керівники партійних фракцій Опозиційного блоку у Житомирській обласній раді Анатолій Мелашенко та у Житомирській міській раді - Наталія Леонченко, депутати Житомирської обласної ради Раїса Гула та Олександр Чорноморець, керівник Романівської районної організацій Микола Винник, депутат Богунської районної рада міста Житомира Лариса Харчук.

До народних депутатів звернулися жителі села Товща Романівського району Житомирської області, у яких влада, прикриваючись децентралізацією відібрала школу.

«Ситуація довкола школи у селі Товща – це класичний приклад, як не потрібно проводити децентралізацію, про яку так багато говорить уряд і нинішня влада. Рішенням районної ради навчальний заклад закрили, не поставивши до відома громаду. Тепер люди змушені возити дітей до сусідніх сіл по бездоріжжю, а це довго, далеко і небезпечно. Після цього село просто встало на диби, навіть дорогу перекривали. Але їх вперто не хочуть чути», - розповів Юрій Бойко.

«Закривати школи без відома громад – не припустимо. Потрібно навпаки – впроваджувати політику підтримки шкіл та громадян у нинішній непростий для людей час», - наголосив політик.

Люди розповіли депутатам про те, якими лайками, приниженням і образами на їх адресу супроводжувалось спілкування з представниками влади і продемонстрували «документ», який представники служби у справах дітей району намагались примусити підписати батьків. Тим, хто не погоджувався підписувати, погрожували штрафами, позбавленням батьківських прав і навіть в’язницею.

«Обирати навчальний заклад - це право і обов'язок батьків. Використання районною владою служб у справах дітей для залякування і шантажу батьків є грубим порушенням законодавства. Це є перевищенням повноважень районної  влади.

Ми детально перевіримо звернення кожної родини щодо погроз представників місцевої влади на адресу батьків. На наш погляд, голова Романівської райдержадміністрації перевищив свої повноваження і грубо порушив права дітей, тому ми будемо вимагати  від Президента України звільнення його з посади», - наголосив Юрій Павленко.

Опозиційний блок буде втручатися в подібні ситуації та відстоювати право громад самостійно визначатися що робити із соціальною інфраструктурою їх населених пунктів.

«На Житомирщині Романівська районна рада прийняла рішення про закриття Товщанської школи, яке абсолютно не відповідає інтересам людей. Таких випадків є багато – в Україні з початку навчального року вже закрились 169 шкіл. Також під виглядом децентралізації влада збуджує громади, примушуючи села об’єднуватися, міста перейменовують без врахування думки їх мешканців і так далі. Людям образливо, що Верховна Рада приймає рішення замість них, хоча саме громадам у підсумку там жити. Подібні рішення без врахування позиції громади приймати не можна. Влада працює на людей. І якщо людей не влаштовують прийняті нею рішення, влада повинна їх негайно скасувати. Ми будемо тиснути на владу та боротися за право громадян самостійно визначатися, як називати свій населений пункт чи в яку школу ходити їхнім дітям. Ось це – децентралізація, а не те, що сьогодні робить влада», - підсумував Юрій Бойко.

Прес-служба партії «Опозиційний блок» 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі