Влада

Найменша об’єднана територіальна громада в Житомирській області змогла утеплити соцоб’єкти та відремонтувати дороги

20 October 2016, 16:53

На сьогодні найменша у Житомирські області об’єднана територіальна громада – це Високівська сільська ОТГ у Черняхівському районі. Проте її невеличка територія не є перешкодою для розвитку. У цьому 19 жовтня переконалися житомирські журналісти у рамках прес-туру «Децентралізація в дії».

Про це пише сайт Житомирської ОДА.

«Високівська громада об’єднує лише 5 сіл – Високе, Осники, Забріддя, Щеніїв та Городище – та має населення 2700 осіб. Попри це, лише за 1 рік децентралізації там вже утеплено школу, будується котельня на твердопаливних котлах, відремонтовано понад 2 км доріг, на завершальному етапі перебуває ремонт із термосанацією будинку культури і сільської ради», - йдеться у повідомленні.

Голова громади Микола Бардук наголошує: «Ті громади області, які об’єдналися, у тому числі і наша, виграли, тому що держава дійсно забезпечила реальний фінансовий ресурс для підтримки цих громад. Ми отримали більше 2,7 мільйонів гривень на розвиток інфраструктури, а також маємо можливість реалізовувати проекти за рахунок Державного фонду регіонального розвитку».

Аби жителі переконалися, що децентралізація це реальна можливість вплинути на своє життя, проекти реалізовуються не лише у центрі громади, а й там, де найбільше необхідні. Тобто кошти розподіляються рівномірно.

«У нас у кожному населено пункті у цьому році щось змінюється. У трьох населених пунктах відремонтовано дороги загальною протяжністю 2 км. Адже хороша інфраструктура – це найефективніший шлях до розвитку та функціонування громади. Ремонтуються об’єкти соціальної сфери. Ми самостійно і дуже скрупульозно підходимо до того, як і куди ці кошти витрачати», – розповідає Микола Бардук.

За кошти ДФРР та співфінансування з місцевого бюджету у с. Високе проводиться реконструкція гімназії. Загальна вартість робіт складає 4,7 млн грн. Тут передбачається термосанація будівлі, заміна покрівлі, встановлення котельні на альтернативному виді палива, ремонт спортивного залу, актової зали, будівництво внутрішніх санвузлів, повна заміна освітлення на світлодіодне. Всі роботи перебувають на завершальному етапі.

Термосанація гімназії та будівництво котельні дозволять вже у найближчому майбутньому економити власні кошти громади на оплаті енергоносіїв.

Самі школярі Високівської гімназії підтверджують: вчитися стало комфортніше. На уроках діти легко одягнені, тоді як минулого року вкутувалися теплими речами.

Крім того, у громаді зараз проходить капітальний ремонт покрівлі та зовнішнє опорядження будинку культури та будівлі Високівської сільської ради за рахунок коштів субвенції на формування інфраструктури громад (388,675 тис. грн).

Жителі підтверджують: вже переконалися на прикладах, що реформа справді діє. Особливо, коли з’явилися нові дороги на вулиці Студеницькій у с. Городище та на вулиці Центральній у с. Забріддя. Загальна протяжність реконструйованого дорожнього покриття становить 2 км.

За словами голови громади Миколи Бардука, на цьому зміни у громаді не завершуються. Так, планується у наступному році залучити на територію ОТГ нових інвесторів, побудувати дитячий садочок з усією необхідною інфраструктурою, продовжити ремонти доріг, а головне – все це робитиметься за участю громади.

Як повідомляв Житомир.info,віце-прем’єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва, ЖКГ України Геннадій Зубко 23 вересня з робочим візитом приїхав у Тетерівську об’єднану територіальну громаду в Житомирській області, щоб відвідати соціальні об'єкти, де здійснено або тривають ремонті роботи.

Фото з сайту Житомирської ОДА

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі