Політика

Нардеп від Житомирщини Володимир Арешонков називає політику по відношенню чорнобильців антигуманною

31 жовтня 2016, 10:01

Народний депутат України Володимир Арешонков занепокоєний згортанням чорнобильських програм. Цю політику відверто називає антигуманною.

Про це Володимир Арешонков написав у зверненні до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Арешонков як народний депутат України представляє один з найбільш постраждалих від аварії на ЧАЕС регіонів України – Коростенський виборчий округ (Коростенський, Олевський, Овруцький, Лугинський райони та м. Коростень), а також є співголовою Чорнобильської асоціації народних депутатів України.

«Доводжу до Вашого відома, що на засіданні Асоціації, у якому взяли участь представники чорнобильських громадських організацій, народні депутати з різних політичних парламентських сил, обурювались тим, що уряд продовжує антигуманну політику згортання чорнобильських програм. Зокрема, у проекті Закону України «Про  Державний бюджет України на 2017 рік» за № 5000 від 15.09.2016 року не було враховано рівня інфляції і фінансування програми КПКВК 2501200 «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» залишилось на рівні поточного року. Це – неприпустимо. Ми наполягаємо на тому, щоб фінансування зазначеної програми було не меншим 3,8 млрд грн », - зазначив Арешонков у зверненні.

Крім того, веде далі нардеп, з’ясувалось, що взагалі не передбачено видатків на забезпечення виконання  програми  КПКВ 2301490 «Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Для порівняння - в 2016 році на дану програму було передбачено 60 446,6 тис.грн, в 2015 році – 60 400,00 тис.грн. Потреба за цією програмою складає не менше 100 млн грн.

«Ми надсилали свої пропозиції щодо цього, але вони не були враховані. Прошу Вас, шановний Володимире Борисовичу, терміново, переглянути дане питання та вжити відповідних заходів реагування з метою відновлення фінансування чорнобильських програм», - звертається Володимир Арешонков.

Прес-служба народного депутата України Володимира Арешонкова

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі