Події

Муляр, який не вижив після падіння з 2-го поверху в Житомирському районі, був нетверезим і без пояса безпеки, - Держпраця

3 листопада 2016, 12:40

Муляр, який впав з 2-го поверху будмайданчика у Житомирському районі, не застосував запобіжний пояс та був у стані алкогольного сп’яніння.

Про це повідомляє прес-служба управління Держпраці у Житомирській області.

«Комісія, утворена Управлінням Держпраці у Житомирській області, завершила спеціальне розслідування нещасного випадку, що стався з муляром товариства з обмеженою відповідальністю «Професійна будівельна компанія». Протягом проведення спеціального розслідування комісією встановлені організаційні причини настання даного нещасного випадку, серед яких: невиконання посадових обов’язків і вимог інструкцій з охорони праці. З’ясовано, що перед початком роботи потерпілий отримав запобіжний пояс, призначений для захисту від падіння з висоти, проте в процесі встановлення плит він його не застосовував. До того ж, результати судово-токсикологічної експертизи крові і сечі муляра свідчать, що він перебував на робочому місці у стані алкогольного сп’яніння. Крім того, перед початком виконання робіт на висоті не був проведений цільовий інструктаж, працівника було залучено до роботи не за спеціальністю, а посадові особи підприємства не в достатній мірі здійснювали контроль за використанням потерпілим засобів захисту від падіння з висоти і за дотриманням ним трудової і виробничої дисципліни.

Також посадовими особами Управління Держпраці у Житомирській області на підставі статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» було проведено позапланову перевірку дотримання в ТзОВ «Професійна будівельна компанія» вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, за результатами якої до адміністративної відповідальності притягнуто двох посадових осіб підприємства. Даний нещасний випадок визнається таким, що пов’язаний з виробництвом. Він береться на облік ТзОВ «Професійна будівельна компанія», на потерпілого складається акт за формою Н-1. Управлінням Держпраці у Житомирській області вже запропоновано ряд заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку», - йдеться у повідомленні.

Як повідомляє Житомир.info, 7 жовтня 2016 року на будівельному майданчику у с. Оліївка Житомирського району, під час встановлення панельного перекриття другого поверху, внаслідок падіння з висоти потерпілий отримав травми несумісні з життям.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі