Політика

Жителі Житомирської області вшанували пам'ять героїв-повстанців, які загинули в селі Базар

20 листопада 2016, 13:43

20 листопада в селі Базар Народицького району жителі Житомирської області вшанували пам'ять полеглих героїв Другого зимового походу армії УНР 1921 року.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Житомирської обласної організації у ВО «Свобода» Сидір Кізін.

«21 листопада 1921 тут відбувся останній великий бій у визвольних змаганнях за волю України. Тоді ми програли, наслідки були жахливими: голодомори, репресії, нищення нації у всіх її проявах. Не маємо права програти зараз! … Нація, яка не пам'ятає своїх героїв, приречена. Житомирщина має славну історію збройної боротьби за волю України: від козацьких часів до Армії УНР та УПА-Поліської Січі. Проте ця боротьба продовжується і нині. Ми повинні зараз не лише зруйнувати одвічного ворога нашої країни, а й не дати йому піднятись! Слава Україні!», - сказав Сидір Кізін виступаючи перед присутніми у с. Базар.

Також на сайті Житомирської облдержадміністрації є звернення Ігоря Гундича щодо вшанування пам’яті героїв-повстанців, які загинули в с. Базар Народицького району.

«Трагедія, що сталася 95 років тому в селищі Базар Народицького району – одна з найтрагічніших подій в історії визвольних змагань нашого народу. Її неможливо переписати. Можна лише робити все, щоб такі події більше ніколи не повторились.

359 українських патріотів, повстанців, полонених розстріляли за селищем Базар 21 листопада 1921 року як «ворогів народу». Герої померли, співаючи «Ще не вмерла Україна». Пісня обірвалася у них на вустах...

Вічна пам'ять героям Базару.

Ми ж повинні пам'ятати героїчні вчинки наших земляків та виховуватись на патріотизмі. Ця трагедія - не лише сторінка історії Народиччини, а й Житомирської області і всієї України.

Тому сьогодні одна з найчисленніших за останні роки делегація з активістів, науковців, істориків та небайдужих з усієї Житомирщини візьме участь у пам'ятних заходах із вшанування патріотів Базару.

Така громадська активність - реальний приклад відновлення патріотизму та шани до свого минулого. Мирного неба нам!», - йдеться у зверненні Ігоря Гундича.

Як повідомляв Житомир.info, 22 листопада 2014 року у селі Базар Житомирської області військові, громадськість, представники влади, духовенства, молодь, школярі вшанували пам’ять 359 героїв, які поклали свої голови за незалежність України.

 

Фото зі сторінки у Фейсбук Сидора Кізіна

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі