Політика

У Коростені вшанували Героя Небесної сотні Сергія Кемського

23 листопада 2016, 17:08

День Гідності та Свободи третій рік поспіль Україна відзначає 21 листопада. Напередодні у читальній залі Центральної бібліотеки ім. М. Островського в Коростені вшановували пам’ять земляка, Героя України Сергія Кемського.

Захід, що отримав назву «Героями не народжуються, героями стають», відвідали представники місцевої влади та громадськості, а також народний депутат України Володимир Арешонков.

«Важко щось говорити. Такі люди, як Сергій, повинні жити, робити цей світ кращим, моральнішим. Але чомусь доля розпоряджається по-іншому», - говорить Володимир Арешонков.

Організатори заходу наголосили, що пам'ять про всіх невинно загиблих, про Небесну сотню, має згуртувати нас, живих, дати нам силу, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

День Гідності та Свободи не випадково збігається із православним Днем святого Михаїла.

«За самопожертву українці канонізували загиблих захисників, долучили їх до сонму Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом, аби захищали країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес… А нам жити і втілювати в життя їхню мрію, мрію про могутню заможну державу»,- сказав народний депутат України Володимир Арешонков під час вшанування пам'яті Героя Небесної Сотні.

Сергій Кемський – політолог, журналіст, активіст Євромайдану. Народився 1981 року в Керчі, останні роки життя мешкав у Коростені. Здобув ступінь магістра політології на філософському факультеті Львівського університету Франка. Був співробітником Інституту політичних та економічних ризиків і перспектив, писав статті для «Української правди», газети «День» та інших видань, перекладав з англійської. Виступав за пряму демократію, шукав найефективніші механізми взаємодопомоги, подолання міліцейського свавілля, контролю за політиками та боротьби з корупцією. Був засновником та адміністратором ресурсу «Кооперативний рух». Переклав пісню Джона Леннона «Imagine» українською. Був прихильником ненасильницького спротиву. Допомагав у створенні організацій взаємодопомоги у Коростені та на Майдані в  Києві.

Про завдання Майдану як постійного інструменту прямої демократії та громадського контролю написав 19 грудня 2013 року в статті «Чуєш, Майдане?». На Майдан приїздив часто, допомагав виносити поранених. Вбитий снайпером пострілом у шию 20 лютого 2014  року на вулиці  Інститутській  у Києві. Активістами тіло було перенесене до готелю «Козацький», звідки транспортом доправлене на подвір'я Михайлівського Золотоверхого монастиря .

Сергія Кемського поховали у смт. Яблунець Ємільчинського району Житомирської області, звідки родом батьки. Після похорону Сергія пам'ятник Леніну в Коростені було демонтовано. Іменем Сергія Кемського в Коростені названо вулицю.

Прес-служба народного депутата України Володимира Арешонкова

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі