Влада

У Житомирській ОДА сформували попередній перелік госпітальних округів та їх центрів

28 December 2016, 13:52

27 грудня в облдержадміністрації обговорили основні принципи створення, склад та межі майбутніх госпітальних округів в області.

Про це пише сайт Житомирської ОДА.

«Нараду проведено працівниками управління охорони здоров’я облдержадміністрації разом із фахівцями галузі та за участю директора Житомирського регіонального центру розвитку місцевого самоврядування Василя Невмержицького та міського голови м. Малин Олексія Шостака.

Створення госпітальних округів здійснюється на основі поєднання таких принципів:

  • безпечність та якість медичної допомоги на основі доказової медицини;
  • своєчасність доступу до медичної допомоги;
  • економічна ефективність — забезпечення максимально можливої якості медичної допомоги за умови раціонального та ощадливого використання бюджетних коштів.

Склад, межі та зона обслуговування госпітального округу повинні бути визначені таким чином, щоб жителі, які проживають у його межах, мали доступ до вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у межах свого госпітального округу.

Центром госпітального округу визначається населений пункт, як правило, місто з населенням понад 40 тис. осіб, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня, що географічно є найближчим до центру округу, де розташована багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування.

Зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю прибуття до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинно перевищувати 60 хвилин, та повинна бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 кілометрів за умови наявності доріг з твердим покриттям. Вона може бути меншою за відсутності шляхів сполучення чи особливостей рельєфу, які суттєво ускладнюють комунікації (ріки без мостів, гори).

Якщо за межами зон обслуговування госпітальних округів проживає понад 120 тис. жителів, то на таких територіях створюється госпітальний округ навколо населеного пункту, де розташована багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування першого рівня, як правило, в центрі такого округу. Якщо за межами зон обслуговування госпітальних округів проживає менш як 120 тис. жителів, то такі території повинні бути віднесені до сусідніх госпітальних округів.

Межі госпітальних округів повинні проходити, як правило, посередині між центрами госпітальних округів. Зазначені межі можуть зміщуватися за межі зон обслуговування залежно від основних клінічних маршрутів пацієнтів до закладів охорони здоров’я», - йдеться на сайті ОДА.

З урахуванням письмових пропозицій із районів області сформовано попередній перелік госпітальних округів та їх центрів (проект):

І - Житомирський госпітальний округ

Кількість населення в госпітальному окрузі – 749 364 осіб

Адміністративний центр – м. Житомир (місто обласного значення, населення – 266353 осіб)

ІІ - Коростенський госпітальний округ

Кількість населення в госпітальному окрузі – 303796 осіб

Адміністративний центр – м. Коростень (місто обласного значення, населення – 65130 осіб)

ІІІ - Новоград-Волинський госпітальний округ

Кількість населення в госпітальному окрузі – 195158 осіб

Адміністративний центр – м. Новоград-Волинський (місто обласного значення, населення – 56385 осіб).

Як повідомляв Житомир.info, 10 листопада керівник МОЗ Уляна Супрун зазначила, що до Кабміну вже подали постанову про госпітальні округи і автономне фінансування медичних закладів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі