Економіка

Уряд обіцяє до 1 вересня виплатити грошову компенсацію за зекономлені субсидії

26 квітня 2017, 13:26

Близько 1,5 мільйона українських родин, які за результатами опалювального сезону зекономили житлові субсидії на газ і електроенергію, яка використовується тільки для опалення помешкання, найближчим часом отримають грошову винагороду від Уряду.

Про це в ході засідання Кабінету міністрів 26 квітня повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман – інформує департамент інформації та комунікацій з громадськістю КМУ

За словами Гройсмана, восени 2016 року Уряд обіцяв українцям грошову компенсацію за ведення в опалювальний сезон розумного енергоспоживання.

«Свою обіцянку Уряду виконав. Вже найближчим часом родини, які забезпечили економію енергоресурсів, отримають винагороду за енергоефективність – до 700 гривень готівкою. Такий проект реалізується в Україні вперше і стане поштовхом до більш глобальної монетизації, яка є важливим пріоритетом в роботі Уряду», - наголосив Володимир Гройсман.

Урядовий проект монетизації зекономлених субсидій передбачає грошову виплату енергоощадним домогосподарствам у еквіваленті вартості зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу.

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко уточнив, що відповідно до прийнятого Кабінетом Міністрів України рішення, громадяни, які за результатами опалювального сезону зекономили житлові субсидії на газ і електроенергію, повинні отримати грошову компенсацію до 1 вересня 2017 року.

Про це повідомляє прес-служба віце-прем’єр-міністра.

«Порядок монетизації дуже чітко розписаний і до 1 червня підприємства-надавачі послуг мають сформувати списки людей, що мають економію відповідних енергоресурсів, і передати ці списки до управлінь соцзахисту населення. На підставі цих списків до 1 вересня люди повинні отримати кошти. У Державному бюджеті України всі необхідні ресурси для цього є», - сказав Розенко.

Як повідомляв Житомир.info, у січні-березні цього року за отриманням субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулось 54,9 тис. домогосподарств Житомирської області, що на 13,2% більше, ніж у відповідному періоді 2016 року. 

Житомир.info

Матеріали по темі