ДОПОМОГА

Жителям Житомирської області пояснили, які документи на землю слід мати і яким орендарям довіряти

21 August 2017, 10:44

З 14 серпня в Житомирській області запрацювали антирейдерські аграрні штаби, які протидіятимуть спробам рейдерських захоплень земель та врожаю.

Які документи повинні бути наявні у кожного власника земельного паю та кому він має право передавати землю в оренду, пояснює Головне територіальне управління юстиції у Житомирській області з посиланням на міністра юстиції України Павла Петренка.

«Які документи мають мають бути у власника земельного паю сільськогосподарського призначення та кому він має право передавати свою землю в оренду?

Перед тим, як підписувати договір оренди, Ви маєте переконатися, чи є у Вас документи, які підтверджують право власності на земельну діяльну. Без таких документів, Ви не зможете передати землю в оренду.

1. Які документи посвідчують право власності на землю?

Документи, які посвідчують право власності на земельні ділянки, можна розділити на 2 групи.

Перша. Видані власникам до 1 січня 2013 р.: державний акт на право приватної власності на землю; державний акт на право власності на землю, або ж державний акт на право власності на земельну ділянку.

Друга. Ділянки, які оформлювалися після 1 січня 2013 р.: свідоцтво про право власності на нерухоме майно чи витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

При зміні власника право власності на земельну ділянку без зміни її меж та цільового призначення також посвідчується договором купівлі-продажу або свідоцтвом про право на спадщину.

Право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою.

2. Хто може орендувати Вашу ділянку?

Другим важливим питанням договірних відносин є вибір орендаря.

Відповідно до чинного законодавства орендарями земельних ділянок можуть бути:

районні, обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, Рада міністрів Автономної Республіки Крим та Кабінет Міністрів України в межах повноважень, визначених законом;

сільські, селищні, міські, районні та обласні ради, Верховна Рада Автономної Республіки Крим у межах повноважень, визначених законом;

громадяни і юридичні особи України, іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи, міжнародні об'єднання та організації, а також іноземні держави.

Між власником та орендарем має бути укладений письмовий договір оренди землі сільськогосподарського призначення. Цей документ обов’язково підлягає державній реєстрації.

3. Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію щодо передачі землі у оренду?

Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, що знаходиться за адресою: майдан Соборний, 1, м. Житомир, тел.: (0412) 22-52-84», - йдеться у повідомленні управління юстиції.

Як повідомляв Житомир.info, тиждень тому в Житомирській області створили штаб для боротьби з рейдерським захопленням землі та врожаю.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі