Місто

Житомирський школяр отримав диплом національного конкурсу та нагороду від American Psychological Association

15 жовтня 2017, 12:05

Одинадцятикласник житомирської ЗОШ №17 Данііл Штідт отримав диплом національного конкурсу «Intel-Техно Україна 2017-2018», який проходив з 10 по 13 жовтня на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського».

Про це Житомир.info повідомив його вчитель інформатики Микола Тарасюк.

«Житомирщину представив учень Житомирської ЗОШ І-ІІІ ступенів №17 Шмідт Даніїл з командним проектом «Розумійка». Головний дизайнер розробки Бойко Ксенія захворіла і все лягло на чоловічі плечі. Даня не підвів і житомиряни посіли 3 місце в цьому конкурсі. Це дуже складний був етап за всю історію участі наших земляків у всеукраїнській змаганнях. Даня 5 годин представляв роботу перед суддівською бригадою, в яку увійшли професори та академіки (реальні науковці сьогодення). Потім через деякий час були названі супер-фіналісти для участі у відбірковому етапі у збірну для поїздки в США. Тут треба було національною мовою за 3 хв. і англійською за 2 хв. представити роботу перед цілою когортою науковців нашої країни. Ідея проекту для дітей з особливими освітніми потребами була гарно оцінена, але ми в наступний етап не пройшли. Всього вибирають три проекти із всіх категорій. Суперники дуже потужні і дуже цікаві. Всього декілька загальноосвітніх закладів брали участь, в основному були спеціалізовані технічні заклади», - розповів Микола Тарасюк.

Також Данііл Шмідт отримав спеціальну нагороду від «The American Psychological Association».

«Над нашою розробкою ми працюємо вже другий рік і намагаємось привернути увагу людей до проблем дітей з інвалідністю. Наша комп'ютерна програма має за мету дати діткам можливість через гру оволодіти навичками роботи з окремими пристроями ПК і при їх допомозі розвивати мануальні здібності. Вже на другому плані ми виводимо розумові здібності та можливість готувати дітей до навчання в школі. Також хочеться відмітити негативне ставлення до дітей з синдромом Дауна і деякі відгуки від молоді та людей старшого віку нас реально вразили. Більшість людей сприймало нашу програму нормально і навіть аплодували, але є ще і друга сторона медалі. Як вчитель, я намагаюсь навчати дітей створювати корисні речі (проекти, програми, тощо) і діти повинні зробити так, щоб їх розробка мала життя і після закінчення школи. Також хочеться, щоб до таких учнів міська рада ставилась з повагою і думала разом з нашими вишами про те, щоб ці діти лишались в місті, а не їхали в інші міста. Дуже вдячний управлінню освіти і школі за допомогу по оформленню документів. Сподіваюсь, що читаючи цю статтю, знайдуться спонсори і допоможуть підготувати команду до наступного Всеукраїнського конкурсу. Ми готові працювати на імідж свого міста», - наголошує вчитель.

 

Фото Миколи Тарасюка

Як повідомляв Житомир.info,в лютому цього року Даніїл Шмідт виграв 1 місце на Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів за програму для дітей із синдромом Дауна «Розумійка», а згодом посів перше місце в категорії «Ігрові програми» у фінальному турі ІІ етапу ХVI Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2017».

Житомир.info

 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі