Здоров'я

​Житомирський лікар розповів про 20-25 травмованих щодоби через слизоту і порадив не поспішати на дорозі

25 січня 2018, 13:46

У середньому за добу до травмпункту першої міської лікарні Житомира потрапляють 20-25 пацієнтів, травмованих через ожеледицю.

Про це 25 січня повідомив прес-центр управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації з посиланням на в.о. завідуючого травматологічним відділенням ЦМЛ № 1 м. Житомира Дмитра Гаєвського.

«Наразі за добу до травмпункту ЦМЛ № 1 м. Житомира з травмами через ожеледицю поступає в середньому 20-25 пацієнтів. Це низький показник, адже були роки просто катастрофічні, коли при тотальній ожеледиці і льодовому дощі до травмпункту привозили по 120 людей з різними важкими переломами», - розповідає лікар.

Цієї зими найбільше звернень з приводу травм кісток верхніх кінцівок (променева кістка у типовому місці) та гомілково-ступневих суглобів нижніх кінцівок, - цитує травматолога УОЗ. При переломі променевої кістки (у разі відсутності ускладнень та без потреби в операції) травмована особа перебуватиме на лікарняному до двох місяців. Вся ургентна допомога надається безкоштовно.

Зі слів Дмитра Гаєвського, найчастіше травмуються люди працездатного віку, оскільки темпи сучасного життя вимагають все робити швидко і бути активними. Але на вулиці не потрібно поспішати і слід бути дуже уважними, - зауважує лікар.

«Насамперед хочу застерегти людей старшого похилого віку аби під час ожеледиці без нагальної потреби взагалі не виходити на вулицю. Адже переломи у старших людей бувають дуже складні і призводять до тривалого постільного режиму і реабілітації, дороговартісного лікування та інвалідизації. Молоді раджу вдягати взуття на плоскій підошві і головне ходити не поспішаючи, на напівзігнутих ногах, щоб центр ваги тіла був дещо нижчим. Під час падіння потрібно згрупуватися, берегти голову та падати «перекатом», а не плиском. Після падіння, якщо є ознаки пошкодження тіла, рук, ніг, то потрібно негайно звернутися до травмпункту», - цитує Дмитра Гаєвського прес-центр УОЗ.

Як повідомляв Житомир.info, рівно рік тому за півтора тижня до травмпунктів двох житомирських лікарень звернулися 1300 людей.

Житомир.info

Фото прес-центру УОЗ:

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: травма травматолог ЦМЛ ожеледиця  
Матеріали по темі