Економіка

Керівник «Нафтогазу» показав, скільки зекономив Житомир після заклику «прикрутити»

3 March 2018, 12:13

Станом на ранок суботи українська газотранспортна система повністю збалансована і працює в штатному режимі.

Про це 3 березня повідомляє сайт НАК «Нафтогаз України».

«Наразі падіння тиску в магістральній системі газопроводів, що виникло через недотримання Газпромом контрактів як на постачання так і транзит газу територією України, повністю зупинено завдяки збільшенню обсягів імпорту газу з європейського напрямку. Завдяки оперативному впровадженню плану реагування українською владою, а також високому рівню громадянської свідомості українців, які активно долучилися до акції #прикрути та добровільно зменшили температуру у своїх будинках на один градус, за оперативними даними за минулу добу по усім обласним центрам та найбільшим містам України споживання газу скоротилося на приблизно 25 млн куб. м (14%) порівняно з 1 березня», - йдеться у повідомленні.

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв подякував усім, хто проявив витримку і професіоналізм у відповідь на газовий шантаж Росії.

«Ми вдячні президенту Порошенко, прем’єр-міністру Гройсману, міністру Насалику, членам РНБО, органам місцевої влади, виробникам тепла та комерційним споживачам за оперативне та компетентне реагування на ситуацію. Ми також вдячні нашим європейським партнерам, які проявили солідарність та допомогли оперативно збільшити обсяги постачання палива з ЄС. Окремо я хотів би подякувати всім українцям, які з вражаючою готовністю відгукнулись на наш заклик зменшити температуру опалення на один градус. Я щиро дякую також медіа-спільноті, яка активно підтримала цю дуже важливу для країни кампанію. Ми закликаємо продовжувати акцію до 6 березня, бо кожен зекономлений вами кубометр газу – це захист України від непередбачуваних дій росіян», – сказав Андрій Коболєв.

На своїй сторінці у Facebook він виклав оперативну інформацію щодо споживання природного газу обласними центрами та великими містами. Трійка лідерів – Кременчук (-35%), Дніпро (-32%), Миколаїв (-21%). Житомир зменшив споживання газу на 7%. Загалом по Україні станом на ранок 3 березня споживання газу зменшилося на 14%.

«Українці - ви неймовірні! Дякую за вашу допомогу і підтримку», - написав керівник «Нафтогазу».


Нагадаємо, у школах Житомира та області почалися вимушені канікули: навчальний процес обмежили до 7 березня, а потім – чотири вихідних.

Як повідомляв Житомир.info, 1 березня на засідання РНБО обговорювалося питання щодо зменшення російським «Газпром» тиску в газопроводах, «Нафтогаз» просив українців зменшити споживання газу, щоб протриматися всього 3-4 дні до потепління.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: газ Нафтогаз Коболєв  
Матеріали по темі