Здоров'я

В Житомирській області майже 13 тис. людей вже обрали сімейного лікаря, віце-прем’єр вимагає жорстко карати за саботаж медреформи

11 квітня 2018, 09:45

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко у ході селекторної наради звернувся до керівництва Міністерства охорони здоров’я та глав обласних державних адміністрацій з вимогою забезпечити ефективне впровадження медичної реформи на всіх рівнях.

Про це 10 квітня повідомляє прес-служба віце-прем’єр-міністра.

«Вимагаю від МОЗ і ОДА жорсткої реакції на саботаж медичної реформи. На кожен факт створення штучних перепон для налагодження системи має бути миттєва реакція, кого б це не стосувалося, - чи чиновника будь-якого рівня, чи головного лікаря, – аж до звільнення. Якщо людина не може забезпечити швидкого впровадження реформи, значить вона працює не на своєму місці. Багато скарг є на те, що лікарі на місцях не обізнані щодо впровадження медичної реформи. Це неприпустимо. Прошу негайно вжити необхідних заходів для усунення цих фактів», - наголосив Павло Розенко.

Віце-прем’єр-міністр доручив керівництву МОЗ спільно з органами місцевої влади провести масштабну роз’яснювальну роботу щодо впровадження мед реформи у кожній області.

«Ваші робочі кабінети на декілька місяців потрібно перенести в області і організувати потужну роз’яснювальну роботу в кожній області. Нам дуже важливо зрозуміти системні проблеми на старті і швидко їх вирішити», - сказав він.

Розенко також закликав громадян повідомляти про проблеми, які виникають під час вибору лікаря чи підписання декларації, на урядову «гарячу лінію» за безкоштовним номером 15-45.

«Особливо зараз, в перші місяці, нам дуже важливо налагодити ефективний зв'язок із громадянами, щоб система вчасно і в повному обсязі запрацювала. На урядовому рівні така система працює – на сьогодні є гаряча урядова телефонна лінія. Номер 15-45 безкоштовний. Звертайтеся, якщо ви бачите протидію системи, якщо ви бачите якісь проблеми у закладах охорони здоров’я», - наголосив Павло Розенко.

На Житомирщині вже 12 тис. 850 жителів обрали власного сімейного лікаря та підписали декларації.

Про це зазначив заступник голови ОДА Ярослав Лагута під час селекторної наради із віце-прем’єр-міністром України Павлом Розенком 10 квітня – інформує прес-служба ОДА.

«На Житомирщині із 2 квітня у нормальному режимі стартував перший етап реформування медичної галузі. Станом на сьогодні вже 12 тис. 850 жителів області підписали декларації із лікарями. В електронній системі E-Health зареєстровані 619 лікарів, що становить більше 90% від усіх. Із 40 закладів, які надають первинну допомогу, у системі зареєстровані 32, і наразі ми працюємо надтим, щоб досягти 100%», – зазначив Ярослав Лагута.

Облдержадміністрація зазначає, що за словами віце-прем’єр-міністра Павла Розенка, загалом більше 305 тисяч українців обрали лікарів, у системі E-Health вже зареєстровано 1030 закладів.


Фото з сайту ОДА

Як повідомляв Житомир.info, з 1 квітня розпочалася приписна кампанія з укладання договорів з лікарями. Житомиряни можуть обрати лікаря на новоствореному сайті КП «Центр первинної медико-саніторної допомоги». Про підписання угод лікарі розповідали у програмі «Тема дня».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: медреформа Розенко Лагута  
Матеріали по темі