Місто

З початку року майже 39 тисяч житомирян скористалися програмою «Доступні ліки»

26 червня 2018, 11:33

З початку року майже 39 тисяч житомирян скористалися можливостями Урядової програми «Доступні ліки».

Про це проінформувала начальник управління охорони здоровя міської ради Марія Місюрова, - пише прес-служба міської ради.

Середня вартість одного рецепта — 38,40 грн.

Програма «Доступні ліки» дозволяє громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. За програмою відпускають ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

Для того, щоб отримати препарати, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі (відзначені спеціальною наклейкою), та отримати обрані ліки.

«Станом на 22 червня у програмі беруть участь 50 аптек. З початку 2018 року за рецептами до лікарів звернулися 38998 житомирян. Всього виписано 72 330 рецептів, отоварено - понад 62 тисячі рецептів», - розповіла керівник управління охорони здоров’я.

Наразі Програма налічує 23 міжнародних непатентованих назви (МНН) лікарських засобів (239 торговельних назв):

17 МНН для лікування серцево-судинних захворювань (183 торговельних назви),

3 МНН для лікування цукрового діабету (43 торг. назви);

3 МНН для лікування бронхіальної астми (12 торг. назв).

Марія Місюрова анонсувала, що з 1 липня перелік ліків Урядової програми «Доступні ліки» має поповнитися ще чотирма новими міжнародними непатентованими назвами лікарських засобів, що використовуються під час трансплантації в доопераційний та післяопераційний періоди.

«У Житомирі проживає понад 134 тисячі пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, 10 207 пацієнтів, хворих на цукровий діабет ІІ типу, а 1679 житомирян хворіють на бронхіальну астму. Програма «Доступні ліки» є дійсно необхідною для покращення якості життя пацієнтів та запобігання виникненню ускладнень у хворих. У 2017 році за програмою «Доступні ліки» було відпущено лікарських засобів та компенсовано їх вартість аптекам на загальну суму 3 689,5 тис. грн, з початку 2018 року – на суму 2 404,6 тис. грн. Управлінням охорони здоров’я міської ради надаються консультації та оперативно вирішуються проблемні питання щодо реалізації програми за телефоном «гарячої лінії»: 42-10-41»,- зауважила Марія Місюрова.

«Звертайтеся до своїх лікарів та скористайтеся можливостями Урядової програми «Доступні ліки», - закликають у міськраді.

Як повідомляв Житомир.info, в Україні з 1 квітня 2017 року почала діяти програма «Доступні ліки», яка передбачає відшкодування ліків для хворих на діабет 2-го типу, бронхіальну астму та серцево-судинні захворювання. У 2017 році на реімбурсацію ліків для жителів Житомирської області держава виділила 16 млн 4 тис. 200 грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: доступні ліки УОЗ лікування  
Матеріали по темі