Місто

У Житомирі встановлять меморіальну дошку Праведнику Блінову, який захищав євреїв від погрому

15 серпня 2018, 17:58

Сьогодні, 15 серпня, члени виконавчого комітету міської ради надали згоду на встановлення меморіальної дошки Блінову Миколі Івановичу на фасаді будівлі по вулиці Київській, 1 у місті Житомирі та затвердили ескіз меморіальної дошки.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської міської ради.

Директор департаменту містобудування та земельних відносин міської ради Ігор Блажиєвський повідомив, що власник будівлі, де буде встановлено меморіальну дошку - Житомирське учбово-виробниче підприємство Українського товариства глухих – надало згоду на її встановлення. Розмір дошки – 500*700*35, матеріал – чорний граніт, текст присвятного напису: «Блінов Микола Іванович. Праведник України. 6(19).12.1881 – 24.04 (7.05).1905. Студент. Загинув на цьому місті, захищаючи євреїв Житомира від погрому».

У департаменті містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради Житомир.info розповіли, що почесне звання «Праведник України» Микола Блінов отримав відповідно до постанови Єврейської ради України від 16 лютого 2012 року.

Довідково: Блінов Микола Іванович народився 6 грудня 1881 року у місті Житомирі. Під час навчання в Житомирській гімназії брав активну участь у громадському житті. Пізніше був виключений із Київського університету за революційну діяльність, після чого переїхав до Женеви, де продовжив навчання. Член бойової організації соціалістів-революціонерів. На початку 1905 року Микола Блінов повернувся на батьківщину. У квітні в Житомирі почався єврейський погром. 24 квітня Микола Блінов вийшов до погромників та був вбитий натовпом. Тіло Миколи Блінова було знайдено його матір’ю в морзі єврейської лікарні серед 18 жертв вуличних боїв.

«Праведники народів світу» – звання, що присвоюється людям різних національностей, віросповідання, які рятували євреїв від нацистського переслідування.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі на фасаді школи №20 хочуть встановити меморіальну дошку учаснику бойових дій, який загинув під час обстрілу на Донеччині, Дмитру Рудю.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: меморіальна дошка виконком  
Матеріали по темі