Україна

В Секретариате Ющенко заявляют: режим Януковича начал политические репрессии

20 March 2007, 13:17

Секретариат президента Ющенко сделал следующее заявление в связи с обыском на квартире Юрия Луценко:

«Порушена кримінальна справа і обшук у помешканні лідера громадянського руху «Народна самооборона», міністра внутрішніх справ «помаранчевих» урядів Юрія Луценка переконливо підтвердили факт переведення Генеральної прокуратури у ручний режим управління урядово-коаліційним владним тандемом. Так прокоментував Глава Секретаріату Президента України сьогоднішні події, пов’язані з Ю.Луценком.

«Учора Глава держави у присутності Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради говорив про приватизовану прокуратуру, а вже сьогодні це відомство показало справедливість президентської критики», – зазначив В.Балога.

За його оцінками, обшук у квартирі Ю.Луценка і весь супутній антураж (візит слідчих на світанку, численні порушення процесуальних норм, психологічний тиск) свідчать про чіткі ознаки перетворення Генпрокуратури з правохоронного органу на засіб шантажу.

«Ранковий прихід із обшуком – це ясний сигнал усім, хто не згоден із новим владним курсом, що на кожного знайдеться своя стаття. Суспільству демонструється нова роль ГПУ – каральна для одних і відбілююча для інших», – вказав В.Балога. Він наголосив, що відомство О.Медведька у своїй діяльності керується суто політичними, а не правовими категоріями. Саме тому Генпрокуратура закрила гучні кримінальні справи проти одіозних фігур недавнього минулого, діяння яких на собі відчули тисячі українців, зауважив Глава Секретаріату.

В.Балога припустив, що своїми діями Генеральна прокуратура прагне обмежити

громадянську активність Ю.Луценка і тих політиків, громадських діячів і простих людей, які підтримують ідеї «Народної самооборони». «Відомство на Різницькій, судячи з усього, намагається пригасити протестні настрої в суспільстві, якими так стурбовані політичні сили, які зараз біля владного керма», – констатував Глава Секретаріату Президента.

В.Балога висловив сподівання, що у так званій «справі Луценка» будуть відкинуті всі неправові мотиви. «Генеральна прокуратура має довести суду та пояснити суспільству обґрунтованість своїх претензій до Ю.Луценка. В іншому випадку залишки віри українців у чесних правоохоронців будуть зруйновані остаточно», – підкреслив В.Балога».

obkom.net.ua

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі