Місто

​На місці пам’ятника Шелушкову в Житомирі хочуть встановити погруддя Сльоти

24 October 2018, 14:42

У сквері на розі вулиць Київської та Князів Острозьких, на місці колишнього пам’ятника Григорію Шелушкову в Житомирі, хочуть встановити погруддя Народного артиста України, поета, композитора, головного диригента Поліського ансамблю пісні і танцю «Льонок» Івана Сльоти.

Про це в соцмережі 24 жовтня повідомив головний архітектор Житомира Юрій Безбородов.

«Ескіз пам'ятника пісеннику Івану Сльоті на вулиці Київській», - написав він.

У коментарі Житомир.info Юрій Безбородов повідомив, що є наміри влади встановити пам’ятник Івану Михайловичу Сльоті саме в цьому місці, бо він великий митець, який заслужив це своєю працею.

«Розглядалися інші варіанти, в тому числі вулиця Івана Сльоти. Але зупинилися саме на цьому сквері, ближче до центру міста, зважаючи на вклад цієї людини в культуру цього міста, області і України в цілому. Це наш земляк, талант, митець, який вартий цього», - вважає Юрій Безбородов.

Він додав, що пам’ятник готовий на 90%, його автором є коростишівський скульптор Андрій Лукашевич. Виготовлення погруддя оплачує дружина покійного композитора Валентина Бартош – коштами, зібраними раніше. Нині влада «приміряє» скульптуру до нового місця, шукає правильні пропорції та визначає оптимальну висоту п’єдесталу.

Якщо не завадить погода, погруддя встановлять вже до кінця 2018 року, а сквер впорядковуватимуть з 2019-го.

Нагадаємо, гранітний бюст Шелушкову на розі вулиць Київської та Князів Острозьких демонтували 13 липня 2016 року. У 2018-му громадянин Білорусі просив владу Житомира віддати демонтований пам’ятник йому.

Як повідомляв Житомир.info, Іван Сльота відійшов у вічність в липні 2014 року на 77-у році життя. Навесні 2018 на могилі Івана Сльоти у Житомирі встановили пам’ятник зі світло-сірого граніту.

Житомир.info
Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Сльота пам'ятник  
Матеріали по темі