Події

​У селі Житомирської області помер 4-місячний хлопчик, батьки звинувачують лікарів

27 October 2018, 13:07

У селі Народицького району Житомирської області помер 4-місячний хлопчик, який від народження балансував між життям і смертю. Батьки винуватять лікарів, які приймали пологи, бо ті не зробили породіллі кесарів розтин, а витягали натомість немовля вакуумом і спричинили тяжку травму голови дитини.

Про це йдеться в сюжеті ТСН від 26 жовтня.

Сергійка ховають усім селом, у 21-річної Христини Потапенко він був первістком.

"Моя дитинка зараз була б жива, я би з нею гуляла. А все, що зможу робити – це ходити на могилу", - каже породілля.

Народжувала Христина в лікарні сусіднього Малинського району, бо всі казали, що там кращі лікарі. Півдоби у породіллі тривали перейми, вона благала зробити їй кесарів розтин, але медики відмовилися, а врешті застосували вакуум.

"Три рази чіпляли за голову вакуумом. Голівка, як цибулинка, маленька, і три гематоми позаду на голові. Я питаю: що ви цій дитині зробили, що вона лежить нерухомо?", - пригадує батько породіллі Микола Потапенко.

"Вона на живіт поклала мені його вже мертвим, замість того, щоби відкачувати. Потім тільки почали його відкачувати. Вона сказала, що я винувата, що я погано старалася", - розповіла Христина Потапенко.

Новонародженого хлопчика усе ж реанімували, але в нього був тяжко пошкоджений головний мозок.

"Мені сказали, що права частина мозку у нього не працює. Він кричав постійно, був дуже нервовий, у нього ручки викручувалися, язичок викидав постійно", - пригадує породілля.

Чотири місяці батьки боролися за життя сина, але марно. Тепер подружжя понад усе прагне, аби лікарі, які скалічили дитину, відповіли за це.

"Я вимагаю, щоб їх покарали. Якщо не покарають, я зроблю самосуд, і я їх покараю. Про це буде знати вся Україна", - заявив Микола Потапенко.

Лікарка, яка приймала пологи, нині не на роботі – зав відділенням каже, що в неї стрес. Керівник захищає підлеглих: мовляв, бригада діяла правильно і показів для кесаревого розтину не було.

"Дитина почала страждати, коли в неї вже були потугі, і зв’язано це було з тим, що там було туге обвиття пуповини. У зв’язку з цим почався стрес, і лікар прийняв правильне рішення, тому що треба було екстренно вирішувати. Єдиний вихід був – це вакуум. І народилася важка дитина", - пояснила завідувачка пологовим відділенням Малинської райлікарні Наталія Полянська.

Але в поліції відкрили кримінальне провадження та перевіряють дії медиків.

"Імовірно, було неналежним чином надано медичну допомогу, в результаті чого дитина отримала тілесні ушкодження. Вже допитані свідки, зібрані медичні документи", - повідомив заступник начальника слідчого відділення Малинського райвідділку поліції Володимир Кириченко.

Тепер правоохоронці чекають результатів експертиз. Якщо провину медиків доведуть, їм загрожуватиме до п’яти років позбавлення волі.

Житомир.info за матеріалами ТСН

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: немовля породілля пологовий будинок похорон  
Матеріали по темі