Політика

Житомирські «активісти» почали створювати власні громадські організації. Список

9 November 2018, 17:01

За дев’ять місяців 2018 року в Житомирській області зареєстровано 137 громадських організацій зі статусом юридичної особи і 14 ГО без статусу юридичної особи.

Дані про зареєстровані громадські організації оприлюднені на сайті головного територіального управління юстиції у Житомирській області.

Зі 137 громадських організацій 45 знаходяться у Житомирі, серед прізвищ керівників новостворених ГО є досить відомі у Житомира та за його межами.

Наприклад, голова обласної організації політичної партії ВО «Батьківщина», депутат облради Анжеліка Лабунська керує зареєстрованою в липні ГО «Центр захисту житомирян», член міськвиконкому Руслан Годований – керівник організації «Житомир – наша родина», депутат міської ради від Об’єднання «Самопоміч» Валерій Шевчук керує ГО «Спортивний клуб «Житичі», радник мера Олег Бабкін – керівник ГО «Патріоти Житомирщини», колишній депутат облради Ігор Фадєєв, який був причиною скандалу в атестаційній комісії ГУНП, очолює зареєстровану в серпні ГО «Надра Житомирщини». Створюють свої окремі організації й громадські активісти, які постійно присутні на сесіях міської та обласної рад, ось кілька керівників створених цьогоріч ГО: Богдан Фещенко – «Буран», Ігор Малі – «Еко-фонд», Олександр Громов – «Молодіжне об’єднання «Молода опозиція».

grorg-11

grorg-12

grorg-13

Нагадаємо, відповідно до законодавства статус юридичної особи у громадської організації надає їй, зокрема, наступні права:

бути учасником цивільно-правових відносин, набувати майнові і немайнові права відповідно до законодавства;

здійснювати відповідно до закону підприємницьку діяльність безпосередньо, якщо це передбачено статутом громадського об'єднання, або через створені в порядку, передбаченому законом, юридичні особи (товариства, підприємства), якщо така діяльність відповідає меті (цілям) громадського об'єднання та сприяє її досягненню.

засновувати з метою досягнення своєї статутної мети (цілей) засоби масової інформації;

брати участь у порядку, визначеному законодавством, у роботі консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, що утворюються органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування для проведення консультацій з громадськими об'єднаннями та підготовки рекомендацій з питань, що стосуються сфери їхньої діяльності.

Як повідомляв Житомир.info, з липня 2014 по серпень 2017 року в Житомирській області було зареєстровано 36 громадських організацій, які пов’язують свою діяльність з учасниками АТО, з них 12 – в обласному центрі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ГО активіст  
Матеріали по темі