Місто

У Житомирі поліція перевірила, хто паркується на місцях для людей з інвалідністю

15 листопада 2018, 15:34

Представники обласного відділення Фонду соціального захисту людей з інвалідністю та патрульні поліцейські провели рейд по житомирських парковках поблизу торгових центрів та магазинів. Основна мета цього рейду – це виявлення порушників, які безпідставно паркують свої автівки на місцях, котрі передбачені для людей з інвалідністю. За словами організаторів рейду, порушення є надзвичайно поширеним і часто-густо водії просто не звертають уваги на спеціальні знаки.

«З ініціативи людей, які мають вади здоров’я, сьогодні проводиться, в рамках підготовки до Міжнародного дня людей з інвалідністю 3 грудня, рейд. Ми звернулись до Нацполіції з проханням саме сьогодні провести рейд, тому що ми всі з вами є свідками: коли паркуємо свої машини, то, як правило, місця стоянки для людей з інвалідністю – зайняті. І незрозуміло ким. Як правило, це круті машини, якісь джипи, які на зауваження реагують, м’яко кажучи, дуже спокійно, але насправді можна отримати і по пиці. Тому поліція в цьому питанні нам завжди йде назустріч. Цією акцією ми хочемо нагадати суспільству, водіям, громадськості, що підвищено відповідальність за паркування та стоянку на місцях, які передбачені для людей з інвалідністю. Щоб ми робили зауваження, щоб ми самі не порушували. Поліція в свою чергу буде реагувати дуже жорстко. Це перший наш такий рейд, але далеко не останній», - каже директор обласного відділення Фонду соціального захисту людей з інвалідністю Ярослав Возний.


«Керівництво виділило два екіпажі патрульної поліції, які сьогодні відпрацьовують. Ми, в принципі, відпрацьовуємо постійно, але сьогодні в такому посиленому режимі. Водій, котрий не має права паркуватись на такому місці, його очікує штраф. На місці виноситься постанова і такий водій притягується до адміністративної відповідальності. Сума штрафу - від 1020 гривень. Це є значним штрафом, але справа не в штрафах взагалі. Потрібно, щоб була повага до таких людей. Якщо її немає, то будемо пробувати її виховати іншим методом», - каже речник патрульної поліції Житомирської області Ігор Іванюк.

Надія Шеремет має першу групу інвалідності з дитинства і за кермом авто вже кілька десятків років. Жінка каже: проблеми із парковкою були завжди і, навіть, після появи спеціально відведених місць, де достатньо простору, щоб поставити інвалідний візок, вони не вирішились.

«Раніше парковки для людей з особливими потребами не було. Це зараз вже є парковка, але вона на 98-99% зайнята. Паркуєшся на загальних місцях. Ще й далі, тому що, щоб вийти мені треба відкрити двері навстіж, щоб міг під’їхати візок. А люди паркуються дуже близько. І доводилось навіть через багажник лізти в машину. Доводилось робити зауваження, але люди або ніяк не реагують, або грубо реагують. Поки вони не сядуть в інвалідний візок, то вони цього не зрозуміють», - розповідає голова товариства людей з інвалідністю Богунського району Житомира Надія Шеремет.

Організатори рейду закликають водіїв із повагою ставитись до людей з інвалідністю.

Нагадаємо, в минулому році у Житомирі перевіряли, як водії дотримуються закону щодо паркування на місцях для людей з інвалідністю.

Як повідомляв Житомир.info, з 26 жовтня 2017 року почав діяти закон «Про посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: парковка поліція інвалід візочник рейд штраф 
Матеріали по темі