Влада

Як організатор фестивалю «Крила» звітував про кошти на Житомирському виконкомі

19 грудня 2018, 14:42

Про фестиваль «Крила», який пройшов у травні 2018 року, та кошти, зібрані та витрачені на його проведення, говорили 19 грудня на черговому засіданні виконкому Житомирської міськради. Звітувати перед членами виконкому прийшов організатор фесту - Максим Козловець.

«Все почалось з того, що моя молодіжна організація прибрала у літаку, навела порядок. Після цього ми задались запитанням: а чому б не рекомендувати зайнятися реконструкцією літака, тому що в найближчому майбутньому він міг би бути розрізаний на металобрухт. «Крила» - це не просто фестиваль. Початково, це був і є проект, який складається з кількох етапів. Фестиваль, який мав залучити людей до питання реконструкції літака. Другий етап - поетапна реновація літака, яка складається з подачі проекту на Бюджет участі, що ми зробили, і т.п.», - доповідає організатор фестивалю «Крила» Максим Козловець.


Втім, таке звітування доповідача викликає хвилю невдоволення серед членів виконкому. Окрім іншого, останні наголошують: хочуть почути скільки грошей пішло на проведення фесту й власне на що вони витрачались.

«Тепер переходимо до питання, яке цікавить «ніби громаду», - звертає увагу на зауваження і продовжує коментувати організатор фестивалю «Крила».

Таке формулювання щодо громади неабияк обурює члена виконкому Олександра Таргонського.

«Громада Житомира звернулась особисто до мене, члена виконкому, щоб я виніс на обговорення це питання. Чому ви вважаєте, що ті, хто звернувся до мене через фейсбук, не є громадою?», - зазначає член виконавчого комітету Житомирської міської ради Олександр Таргонський.

«Про гроші, які ми зібрали на фестивалі на реставрацію літака. Разом із Фондом громади Житомира 12 числа (ред., травня), за допомогою скриньок, волонтерів, ми збирали гроші на фестивалі «Крила». Ми обмінювали гроші на контрольні силіконові браслети. Зібрані гроші після підрахунку ми поклали на рахунок Фонду громади Житомира, який був відкритий спеціально під фестиваль «Крила». Сума складала 11 тис. 412 грн 45 коп.», - продовжує звітувати Максим Козловець.

«Коли людина приходила і просила нашої допомоги, він казав, що планують упродовж фестивалю зібрати 1,5 млн. грн на реконструкцію літака. То ви мене вибачте, якщо ми бюджетних коштів виділили 150 тис. грн, а зібрали всього 11 тис. грн, я можу сказати вам, що ваш фестиваль не вдався. Логічно?», - запитує член виконавчого комітету Житомирської міської ради Наталія Волинець.

«А ще є кошти, які були пожертвувані фізичними та юридичними особами, спонсорами. Ми не бачимо звіту щодо цих коштів. Я знаю, що тільки Кропивницький дав 10 тис. грн, інший – 10 тис. грн, третій – 20 тис. грн. Де ці кошти?», - зауважує член виконавчого комітету Житомирської міської ради Олександр Таргонський.

Проте відповідати на запитання Таргонського організатор фесту відмовляється, мовляв, це не є тема доповіді, й продовжує свій запланований виступ.

«Витрати на проведення благодійно-розважального фестивалю «Крила» склали 153 тис. грн по шести позиціях. Перші три позиції виключно по рекламній кампанії – медіа-план. 38 маршруток їздили з рекламою фестивалю. Прийшло на фестиваль близько 15 тисяч людей. Оренда звукового та світлового обладнання коштує дорого, і нам не вистачало 20 тис. грн, тому ми використовували додаткові засоби для оренди світла та звуку. Тепер питання, яке всіх хвилює - бензин. Першочергово ми анонсували. що буде байк-шоу і проїзди мотоциклів. Ми заправляли кожного байкера, і що тут є такого злочинного, скажіть будь ласка», - каже організатор фестивалю «Крила» Максим Козловець.

«Ви витратили на 92-й бензин 32 тис. грн - це тонна бензину, навіть більше. По Житомиру ви накатали тонну бензину? Як ви звітуєте? Де чеки з заправки?», - додає Олександр Таргонський.

Натомість, член виконкому Наталія Павлюк закликала не перетворювати обговорення у безлад й запропонувала створити робочу групу, за результатами перевірки якої і буде визначений подальший шлях цього питання – до прокуратури, правоохоронців або ж, навпаки, питання буде вичерпано.

«Шановні члени виконкому, давайте не будемо перетворювати в обговорення, бо у нас багато питань. Ми зараз даємо пропозицію про створення робочої групи, включаємо членів виконкому, з управління культури, досліджуємо повністю всі документи, фінансові звіти, усі чеки, тому що це бюджетні кошти. За результатами члени комісії доповідають виконкому, і ми приймаємо рішення: передаємо до прокуратури, слідчих органів чи все там було правомірно, і ми закриваємо це питання», - пропонує член виконавчого комітету Житомирської міської ради Наталія Павлюк.

Врешті, члени виконкому більшістю голосів підтримали створення робочої групи, яка, вивчивши питання, відзвітується вже у січні 2019 року.

Нагадаємо, на засіданні міськвиконкому 10 грудня Олександр Таргонський запропонував заслухати звіт про витрати на проведення фестивалю «Крила».

Як повідомляв Житомир.info, в лютому 2018 року ГО «Молодіжна організація «Зерно» стала одним із переможців конкурсу грантів: їй планували виділити 153 тисячі бюджетних гривень на реалізацію в Житомирі заходу «Благодійний розважально-музичний фестиваль «Крила». 21 березня члени виконкому затвердили проект рішення про виділення грошей з бюджету на заходи громадських організацій. Фестиваль «Крила», на якому зібрали 11 482 гривні на реставрацію літака ТУ-104 в житомирському парку культури та відпочинку, відбувся 12 травня 2018 року. Улітку його організатор Максим Козловець подав на бюджет участі проект «Реставрація літака. Проект «Крила» та у жовтні 2018 апелював до Коордради щодо відміни голосів за «скандальні» проекти.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком Козловець Таргонський фестиваль  
Матеріали по темі